Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Také vám mizí ponožky? Kradou vám je lichožrouti

Hlavní postavou je Hihlík.
Zdroj: csfd.cz
+ Další 3 fotografie
Děje se to v každé rodině. Vyperete si a ráno se chcete hezky upravit. Vezmete si elegantní halenku, stylové kalhoty a ponožky. Jenže ejhle! Nalezli jste jen jednu. Ponožky se zkrátka ztrácejí jako na běžícím páse, až máte doba kupu ponožek, jenže ne do páru. Na vině jsou lichožrouti, o nichž byl natočen podle knižní předlohy i film.

Vsadíme se, že i vy máte doma kupu ponožek a pořád doufáte, že k nim naleznete druhou do páru. To se ale nikdy nestane. O fenoménu ztrácení ponožek byl natočen i film podle knižní předlohy Pavla Šruta, který už bohužel není mezi námi. Zemřel 20. dubna letošního roku.

Šrut má na svědomí i knihu Lichožrouti se vracejí, takže se možná v budoucnu dočkáme i filmového pokračování. Animovaný snímek se těší velké oblibě u malých diváků. Lichožrouti se ponožkami živí. Ústřední postavou je Hihlík, který zažívá jedno dobrodružství za druhým.

Děj spočívá v tom, že se právě Hihlík vydává hledat svého strejdu Padreho, o kterém dosud neměl ani tušení. Vydává se tak na cestu do neznáma. Film samotný je velmi originální a specifický svou animací.

Související články

Další články