Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Také si přijdete, že vám rok 2016 nakopal zadek? Pravda o tom, proč to tak je!

2016 vám dal pořádně zabrat, co?
Rok 2016 byl pěkně na houby, ještě že už je za námi! Tuhle větu možná slyšíte ze všech stran, až jí nakonec sami uvěříte. To byl rozchod sem, smrt v rodině tam, změna práce a nejlépe všechno najednou! Není divu, že se cítíte, jako by vás někdo zmlátil! A teď nemyslíme tu hroznou kocovinu, kterou jste ten božský rok zakončili. Pokud se tedy stále divíte, co že to loni bylo za ujetou konstelaci hvězd, máme pro vás pravdu a nic než pravdu o tom, co vlastně bylo špatně.

Rok 2016 za to nemůže!

Pravdou je, že rok 2016 byl rok jako každý jiný. Pokud vám přijde, že se toho špatného seběhlo trochu více naráz, tak to není tím, že byl rok 2016, ale protože k tomu vedly okolnosti. Posuňme stranou kecy o nezvratném osudu a karmě. Nemůžete rok 2016 vinit za vaše problémy, on to chudák s vámi také neměl jednoduché. Místo toho by bylo fajn se trochu oklepat, pochlapit a přestat si stěžovat. Nejste v tom totiž sami! Světe, div se, ale problémy má asi každý obyvatel téhle planety, takže klídek a jedeme dál.

Přestaňte fňukat!

Lidstvo je nejpřemnoženějším druhem planety, takže to občas dopadá tak, že nevíme kudy z nudy a začneme vymýšlet voloviny. Jednou z nich je právě fňukání. Jasně, jsme jenom lidé, takže pokud nás zasáhne nějaká rána, většinou nás zaplaví vlna emocí, hormonů a jiných věcí, které převezmou nadvládu nad naším mozkem. Ale pravdou je, že jsme si poněkud zvykli si stěžovat a stýskat, místo abychom okamžitě začali daný problém řešit. Ono když svůj mozek okamžitě zaměříte na takové řešení, světe, div se, docílíte toho, že daný problém nebude hnedle vypadat tak abnormální. Navíc nebudete mít čas fňukat a možná si ušetříte pár vrásek, duševní zdraví nebo třeba infarkt.

Ať 2017 stojí za to!

Čas je nejcennější jednotka, kterou máme! Ne, nejsou to ani prachy, ani počet lajků u selfie, ani množství buchet, které si odvedete domů z baru. Je to čas a my na tenhle smutný fakt často zapomínáme. Jsme totiž příliš zaneprázdněni vlastními problémy a mnohdy i problémy ostatních na to, abychom s tím časem, který nám byl vyměřen, kvalitně naložili. Opravdu budete raději brečet nad tím, že váš šéf je idiot, místo toho, abyste strávili čas v posteli s přítelkyní? Možná je opravdu na čase v rámci novoroční bilance přehodnotit svoje priority, aby to letos alespoň trochu dávalo smysl!

Související články

Další články