Rok 2016 za to nemůže!

Pravdou je, že rok 2016 byl rok jako každý jiný. Pokud vám přijde, že se toho špatného seběhlo trochu více naráz, tak to není tím, že byl rok 2016, ale protože k tomu vedly okolnosti. Posuňme stranou kecy o nezvratném osudu a karmě. Nemůžete rok 2016 vinit za vaše problémy, on to chudák s vámi také neměl jednoduché. Místo toho by bylo fajn se trochu oklepat, pochlapit a přestat si stěžovat. Nejste v tom totiž sami! Světe, div se, ale problémy má asi každý obyvatel téhle planety, takže klídek a jedeme dál.

Přestaňte fňukat!

Lidstvo je nejpřemnoženějším druhem planety, takže to občas dopadá tak, že nevíme kudy z nudy a začneme vymýšlet voloviny. Jednou z nich je právě fňukání. Jasně, jsme jenom lidé, takže pokud nás zasáhne nějaká rána, většinou nás zaplaví vlna emocí, hormonů a jiných věcí, které převezmou nadvládu nad naším mozkem. Ale pravdou je, že jsme si poněkud zvykli si stěžovat a stýskat, místo abychom okamžitě začali daný problém řešit. Ono když svůj mozek okamžitě zaměříte na takové řešení, světe, div se, docílíte toho, že daný problém nebude hnedle vypadat tak abnormální. Navíc nebudete mít čas fňukat a možná si ušetříte pár vrásek, duševní zdraví nebo třeba infarkt.

Ať 2017 stojí za to!

Čas je nejcennější jednotka, kterou máme! Ne, nejsou to ani prachy, ani počet lajků u selfie, ani množství buchet, které si odvedete domů z baru. Je to čas a my na tenhle smutný fakt často zapomínáme. Jsme totiž příliš zaneprázdněni vlastními problémy a mnohdy i problémy ostatních na to, abychom s tím časem, který nám byl vyměřen, kvalitně naložili. Opravdu budete raději brečet nad tím, že váš šéf je idiot, místo toho, abyste strávili čas v posteli s přítelkyní? Možná je opravdu na čase v rámci novoroční bilance přehodnotit svoje priority, aby to letos alespoň trochu dávalo smysl!