Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Také milujete film Ať žijí duchové? S hlavními hrdiny se osud nemazlil!

Také milujete film Ať žijí duchové? S hlavními hrdiny se osud nemazlil!
Zdroj: Filmové studio Barrandov
Předchozí Další
+ Další fotografie
TELEVIZE
Film Ať žijí duchové byl poprvé uveden v roce 1977. Veselá hudební komedie, která zasáhla nejedno dospělácké srdce, je plná dětských hrdinů. Zajímalo nás, jak se na hlavních postavách podepsal zub času. Mnozí jsou už bohužel na pravdě boží.

Děti z komedie Ať žijí duchové! bychom dnes nejspíše nepoznali. Už totiž samozřejmě dětmi dávno nejsou. Od prvního promítání filmu uplynulo již 44 let. Ústředních postav filmu, z nichž se staly legendy, je hned několik. Někdo nedá dopustit na Leontýnku, jiný na Černou kroniku, rytíře Brtníka či Dlouhého Janka.

Nejsmutnější osud potkal představitelku Leontýnky Danu Vávrovou Během natáčení neudržela city na uzdě a zamilovala se do protagonisty Dlouhého Janka, tehdy třináctiletého Jiřího Procházky Byl její první velkou láskou. Daně bylo pouhých devět let. V pozdějším věku u herečky propukla rakovina děložního hrdla. Bojovala celý rok. Zemřela 5. února v roce 2009 v jedenačtyřiceti letech. Za svůj život se stihla proslavit i v sousedním Německu, kam se odstěhovala.

Před pár lety, v roce 2014, odešla za filmovou Leontýnkou i postava Černé kroniky Věra Tichánková. Ta se ale dožila krásných 93 let. Skoro celý svůj život byla ženou českého dramatika Jana Skopečka (†94). Jiří Procházka (56) si od postavy Dlouhého Janka moc nezahrál. Hlásil se sice na konzervatoř, ale tam ho nevzali. Hrál závodně fotbal za Spartu a dále se herectví nevěnoval. Vyučil se kadeřníkem, ale dnes se pohybuje v hudebním průmyslu.

Petr Starý si zahrál postavu Boháčka, kterého Leontýnka promění v jelena. Hercem být nechtěl, tak vystudoval Vysokou školu ekonomickou a byl z něj podnikatel. Naposledy si zahrál ve filmu Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. Ve věku 54 let zemřel v roce 2017.

V kultovní komedii Ať žijí duchové! se to jen hemží hereckými legendami, kromě rytíře Brtníka Jiřího Sováka (†79) v ní zářil Lubomír Lipský (†92), který hrál vedoucího konzumu Jouzu, nebo Vlastimil Brodský (†81) coby učitel.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy