Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Také milujete film Ať žijí duchové? S hlavními hrdiny se osud nemazlil!

Pamatujete? Určitě ano.
Zdroj: youtube.com
+ Dalších 11 fotografií
Film Ať žijí duchové byl poprvé uveden v roce 1977. Veselá hudební komedie, která zasáhla nejedno dospělácké srdce, je plná dětských hrdinů. Zajímalo nás, jak se na hlavních postavách podepsal zub času. Mnozí jsou už bohužel na pravdě boží.

Děti z komedie Ať žijí duchové bychom dnes nejspíše nepoznali. Už totiž samozřejmě dětmi dávno nejsou. Od prvního promítání filmu uplynulo již 40 let. Ústředních postav filmu, z nichž se staly legendy, je hned několik. Někdo nedá dopustit na Leontýnku, jiný na Černou kroniku, rytíře Brtníka či Dlouhého Janka. Nejsmutnější osud potkal představitelku Leontýnky Danu Vávrovou. Během natáčení neudržela city na uzdě a zamilovala se do protagonisty Dlouhého Janka, tehdy třináctiletého Jiřího Procházky. Byl její první velkou láskou. Daně bylo pouhých devět let. V pozdějším věku u herečky propukla rakovina děložního hrdla. Bojovala celý rok. Zemřela 5. února v roce 2009 v jedenač­tyřiceti letech. Za svůj život se stihla proslavit i v sousedním Německu, kam se odstěhovala.

Před téměř čtyřmi lety odešla za filmovou Leontýnkou i postava Černé kroniky Věra Tichánková. Ta se ale dožila krásných 93 let. Skoro celý svůj život byla ženou českého dramatika Jana Skopečka (92). Jiří Procházka (55) si od postavy Dlouhého Janka moc nezahrál. Hlásil se sice na konzervatoř, ale tam ho nevzali. Hrál závodně fotbal za Spartu a dále se herectví nevěnoval. Vyučil se kadeřníkem, ale pohybuje se v hudebním průmyslu.

Petr Starý (54) si zahrál postavu Boháčka, kterého Leontýnka promění v jelena. Hercem být nechtěl, tak vystudoval Vysokou školu ekonomickou a je z něj podnikatel. Naposledy si zahrál ve filmu Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště.

V kultovní komedii Ať žijí duchové se to jen hemží hereckými legendami, kromě rytíře Brtníka Jiřího Sováka (+79) v ní zářil Lubomír Lipský (+92), který hrál vedoucího konzumu Jouzu, nebo Vlastimil Brodský (+81) coby učitel.

Související články

Další články