Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Také milujete boty? Tohle je 10 zajímavostí, které jste o nich možná nevěděli!

Krásné a luxusní boty by měly být povinnou výbavou každé ženy. A muži
by se o to měli postarat!
Zdroj: archiv

Boty jsou nejen šperkem našich nohou, ale i známkou vkusu, kvality nebo společenského statusu… Uznejte sami, že v rozšmajdaných prestižích byste na rande asi nešli.

A přestože nejspíš nejste stejně střihlé jako postava Carrie ze seriálu Sex ve městě, tak vás těchhle 10 zajímavostí utvrdí v tom, že luxusní boty jsou zkrátka skvělý důvod k utrácení!

1) Nejstarší dochovaná obuv je stará více než 10 tisíc let. Vědci se navíc domnívají, že již před 40 tisíci lety člověk rozhodně nechodil bos!

2) Veškeré nošení obuvi se projeví na kostře našeho chodidla. Takže je opravdu důležité, jak kvalitní boty během života nosíme.

3) Lidé, kteří chodí bosí, mají širší chodidla a mezi palcem a ukazováčkem větší mezeru. Naopak ženy, které tráví více času v botách na vysokých podpatcích, mívají menší svaly na lýtkách.

4) Nejuznávanějším obuvním designérem je Manolo Blahnik. Jeho životním krédem je: „Boty pomáhají ženu proměnit.“

5) Každá „manolka“ projde během výroby padesáti různými výrobními procesy, přičemž na každý jednotlivý kus dohlíží Manolo Blahnik osobně. Všechny boty se vyrábějí v Itálii a denně jich vznikne pouze osmdesát párů.

6) Madonna řekla o Blahnikových botách, že jsou lepší než sex.

7) Nejdražší boty na světě vyrábí Jimmy Choo.

8) Choo své první střevíce ušil ve dvanácti letech mamince. Vyrobil je pod dohledem otce, který ho do tajů řemesla zasvětil. Z malajské provincie Penang tento návrhář pak odešel do britské metropole, kde poznal svou první zákaznici – Lady Dianu.

9) Průkopníkem jehlových podpatků se stal pařížský návrhář Christian Louboutin.

10) Loboutinovy lodičky mají minimálně dvanácticenti­metrový podpatek a každý pár bot by podle něj měl projít základním testem: „Ať si je obuje nahá žena, a pokud s nimi bude vypadat ještě lépe, pak se povedly.“

Související články

Další články