Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Také máte rádi ostrá a kořeněná jídla? Tohle je 7 druhů koření, jež prospívají vašemu zdraví!

Okořeňte si život, prospějete tím svému zdraví!

Bylinky a koření jsou nejen skvělým pomocníkem v kuchyni, neboť pomáhají dochutit naše oblíbené pokrmy bez použití nadměrného množství soli, ale zároveň jsou také velice prospěšné pro naše zdraví! Těchhle 7 druhů by nemělo ve vaší domácí lékárně chybět.

1. Skořice

Je skvělá při problémech s trávením a při průjmu. Pomáhá také snižovat hladinu cholesterolu v krvi a při hubnutí. Údajně také bojuje s celulitidou.

2. Česnek

Význam česneku pro zdraví je již dlouho známý a mnohokrát zdokumentovaný. Mnohé studie prokázaly, že je to skvělý antioxidant a slouží také jako prevence proti rakovině. Zvýšením příjmu česneku ve stravě můžete snížit hladinu cholesterolu i vysoký krevní tlak.

3. Zázvor

Jeho výrazná, aromatická a sladko-pikantní chuť je prospěšná pro zlepšování trávení, ale může sloužit i jako afrodiziakum. Vyplatí se jej zařadit do jídelníčku, protože dodává šmrnc a jiskru každému jídlu.

4. Kurkuma

Kurkuma neboli kořen indického šafránu se používá k léčbě mnoha druhů kožních onemocnění, ale také při léčbě rakoviny. Lékaři potvrzují, že kurkuma výrazně pomáhá posilnit imunitní systém.

5. Nové koření

Tyhle černé kuličky jsou výborným pomocníkem při bolestech svalů, zubů nebo k tišení revmatu. Přidávat jej lze do různých dušených jídel, polévek nebo omáček. Čajem z nového koření se léčí žaludeční nevolnosti a plynatost.

6. Kmín

Účinky kmínu doceníte především při nadýmání, průjmu nebo jiných zažívacích problémech. Úspěšně bojuje s bakteriemi a je proto součástí mnoha pokrmů v kuchyni Blízkého východu. V naší kuchyni se nejlépe hodí ke kořenění chleba, brambor, masa nebo salátů.

7. Hřebíček

Hřebíček se používá k tišení bolesti zubů a při poruchách trávení. Jeho jemně nasládlá chuť nejlépe vynikne při přípravě masa nebo pečiva. Použitím hřebíčku získají vaše pokrmy slavnostní nádech.

Související články

Další články