Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Tak zemřel Jan Masaryk: Tyhle fotky neměl nikdo vidět!

+ Dalších 6 fotografií
výročí smrti Jana Masaryka
Dnes si připomínáme výročí smrti Jana Masaryka, který neodmyslitelně patří k československým politickým postavám. Jan Masaryk byl československý ministr zahraničí, který svůj život ukončil 10. března 1948, kdy bylo jeho tělo nalezeno pod okny jeho bytu. Díky historikovi Pavlu Žáčkovi si můžeme tuto smutnou událost připomenout.

Pavel Žáček, uznávaný historik, zveřejnil na webu minulost.cz unikátní a dosud nepublikované fotografie mrtvého ministra. Ty byly pořízeny krátce po Masarykově smrti a zatím nebyly veřejnosti předloženy. Zavzpomínejme tedy na Jana Masaryka, který svůj život 10. 3. 1948 ukončil.

Přestože byl Masaryk váženou osobností své doby, nebyla doposud zveřejněna celá fotodokumentace z místa smrti a z jeho bytu. Tyto snímky byly pořízeny kriminalisty, kteří smrt vyšetřovali a kteří se 10. března 1948 v 7:38 k tragédii dostavili.

Smrt ministra zahraničí byla způsobená vypadnutím z okna, což potvrdila pitevní zpráva. Masaryk měl v plicích nalezenou krev, což značí, že došlo následkem pádu k velkému zranění. Jan Masaryk měl poraněnou pánev, přetrženou srdečnici a další zranění neslučitelná se životem.

Nikdy se s jistotou neprokázalo, že Masaryk spáchal sebevraždu. Je tedy možné, že byl z okna vyhozen svým vrahem. Zavzpomínejte si na ministra zahraničí, který působil v exilové vládě v Londýně.

Mohlo by vás zajímat

Další články