Anastasia Deeva je na svou pozici náměstkyně velmi mladá. Stala se kvůli svému věku terčem kritiky. Ta se ale přiostřila, když svět obletěly tyto fotografie z jejího Instagramu, na kterých si neváhá odložit.

Samotný ministr vnitra Arsen Avakov se své náměstkyně zastal s tím, že kritiku její nahoty považuje za bigotní a sexistickou. Deeva prý fotografie pořídila během studijních let a nevypovídají nic o jejích politických schopnostech. Pracovně je prý osobou na svém místě, vystudovala jazyk anglický a francouzský na anglické univerzitě a vyniká komunikačními schopnostmi. Ty jsou v její pozici pro integraci s EU klíčové.

Komunikace zřejmě nebude to jediné, v čem Deeva vyniká. Po vyjádření ministra se objevily spekulace, že má s Deevou milostný poměr. Ty však vdaná Deeva urputně vyvrací. O jejích pracovních schopnostech možná nevíme, víme ale, že polonahá žena na ukrajinské politické scéně je pro tento poměrně konzervativní stát asi pěkný bizár. Výborně, Ukrajino, už jsi jednou nohou v Evropě!