„Antikoncepce nebyla v této době zrovna moc populární,“ řekl majitel více než tisíce nemanželských dětí na svou obranu. „Nemám se za co stydět, sehrál sem skvělou hru na Johnnyho Cashe, která dostala spoustu žen. Některé si dokonce myslely, že jsem skutečný Johnny Cash, " pokračoval se smíchem. "Netuším, zda tomu věřily nebo jen chtěly věřit pro to, aby si užily jednorázku,“ dodal sedmaosmdesáti­letý muž.

Na celou pravdu přišel soukromý detektiv Sid Roy, který se podělil s tím, kolik času k tomu zjištění musel ztratit a nemohl ho věnovat jiným činnostem. „Vše začalo v roce 2001, kdy dva muži, nezávisle na sobě, chtěli najít svého biologického otce. Byl jsem ohromený tím, že oba mají stejného otce. Takhle se vlastně začalo celé tajemství pomalu odhalovat, věnoval jsem každý volný čas tomu, abych zjistil více. Využití testů DNA je v současné době cenově dostupné a pomohlo mi shromáždit velké množství vzorků,“ vysvětloval Roy.

Kdo by si ale myslel, že tato informace přinese soudní řízení, tak by se mýlil. Nikdo totiž o podobném řešení neuvažuje. „Většina lidí, která ví pravdu, ji nechce ventilovat navenek,“ pokračuje detektiv s objasněním. "Pravda by mohla rozpoutat lavinu a zničit stovky rodin a to rozhodně nebylo cílem tohoto výzkumu. Lidé si pravdy váží, ovšem vůdči staříkovi z Nashvillu nenesou žádnou zášť.

Ačkoliv testy odhalily více než 1300 nemanželských dětí, Sid Roy se domnívá, že tohle číslo nemusí být zdaleka konečné. „Už jsem strávil svých patnáct let kolem výzkumu tohoto případu, mám pocit, že už to stačí,“ říká detektiv. Je pravděpodobné, že v Tennessee dost možná pobíhají další děti napodobitele Johnnyho Cashe. Zda ovšem jde o další stovky či dokonce tisíce osob, si detektiv netroufá tipovat. O celém případu vyjde na podzim díky Antohnymu Kendallovi, jednomu se synů staříka, kniha, na které pracuje společně se soukromým detektivem.