Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tak to je nářez: Podívejte se na video, kde po Michalu Davidovi hází rozlícený dav pankáčů štěrk!

Když u nás ke konci osmdesátých let zavanul vánek svobody ze západní oblasti Evropy, způsobilo to aparátčíkům a režimu pěknou svízel. Doba už byla v očekávání věcí budoucích poněkud uvolněnější, a tak dne 15. 9. 1987 vystoupili na tuzemském mírovém koncertu nezvedení düsseldorfští pankáči Die Toten Hosen.

Koncert se konal v amfiteátru plzeňského Lochotína jako součást boje za mír a dorazilo na něj kolem 10 000 lidí. Hudební hosté z Německa do Plzně přijeli, aby vyjádřili své „ne“ jaderným zbraním, ovšem jejich „ne“ bylo trochu jiným, než na jaké jsme zde byli za desítky let pod dohledem utlačovatelů zvyklí.

Zpěvák Michal David (53) je ve videu označen za kultivovaného umělce, oproti tomu německá punkrocková skupina skupina Die Toten Hosen, tedy její členové, jsou vykresleni jako pekelní služebníci, kteří si lili pivo do úst přímo z plechovky a totéž následně aplikovali na své příznivce.

„Jejich fanoušci, vyprovokováni exhibicemi souboru, pak už nechtěli přijmout žádnou jinou muziku,“ říká hlasatelův komentář na pozadí videa. A skutečně – poté, co český hitmaker zaútočil se svými „Decibely lásky“, na něj rozparáděný dav pankáčů začal kupodivu házet štěrk a kamení.

„Po skončení koncertu se pořadatelé postarali o urychlení odvozu zahraničních výtržníků na naši státní hranici,“ zazní na závěr „hlas shůry“ a my můžeme být jedině rádi, že ostnaté dráty na oněch státních hranicích pak již zanedlouho zmizely…

Související články

Další články