Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Tak to je maso! Vědec vyzval lidi ke kanibalismu. Chce zachránit planetu

Tak to je maso! Vědec vyzval lidi ke kanibalismu. Chce zachránit planetu
Zdroj: profimedia.cz
kanibalismus
Podle švédského vědce Magnuse Söderlunda je vhodnou alternativou obrátit se k pojídání lidského masa ze zemřelých lidí. Zastává se názoru, že by právě kanibalismus mohl být možným způsobem v boji proti klimatickým změnám.

Profesor soukromé Stockholmské vysoké školy ekonomické Magnus Söderlund tvrdí, že pojídat lidské maso z mrtvých těl by mohlo být řešením problému změn klimatu, informovala zahraniční média. Zařazení lidského masa do jídelníčku je podle něho možná jedinou odpovědí na to, jak vyřešit problém s nedostatkem potravin v budoucnu. Lidstvo tuto alternativu musí jen přijmout a okusit.

Kanibalismus by podle jeho slov mohl zachránit planetu, jestliže se lidstvo otevře této myšlence. Ve švédské televizi prohlásil, že mrtvá těla budou léta udržitelná nežli maso samotné nebo mléčné výrobky. Také to bude jednodušší varianta než pojídat hmyz, pokud dojde na potravinovou krizi v budoucnu. Také tvrdil, že konzervativní tabu o kanibalismu se může časem změnit. Lidé totiž podle něho mohou být navedeni k "správným rozhodnutím". Lidé jen musí ochutnat. Také zmínil, že ti, kteří odmítají lidské maso ochutnat, jsou sobečtí.

Proč by bylo tedy pojídání lidského masa lepší variantou než pojídání zemědělských zvířat? Vědci tvrdí, že vyhýbat se masu ze zemědělství a mléčným potravinám je největším možným způsobem, jak ušetřit životní prostředí. Proč? Hospodářská zvířata totiž zabírají ohromné množství půdy. Pokud by se lidstvo rozhodlo přejít například na rostlinnou stravu, mohlo by se ušetřit 75 procent zemědělské půdy. Hlavním důvodem, proč přichází svět o přírodní stanoviště a vymírají volně žijící živočichové, je právě obsazování těchto míst za účelem zemědělství. Dost se v poslední době hovoří i o amazonském pralesu, který je v plamenech. Většina vědců se domnívá, že jej podpálili právě farmáři, aby měli více místa na zemědělskou půdu. Jenže si zřejmě neuvědomují, jak moc velký dopad to může mít na klimatické změny.

Co si myslíte vy o tomto kanibalistickém návrhu? Pokud by to bylo opravdu nutné, byli byste ochotni jíst lidské maso pro záchranu našeho světa? Možná je na čase, aby lidstvo něco změnilo a udělalo něco pro to, abychom naši planetu neposlali do záhuby. Nicméně je právě pojídání lidského masa vhodnou alternativou? Napadají vás nějaké jiné možnosti, jak bychom mohli přispět k záchraně světa? Dejte nám vědět do komentářů.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy