Stačilo by jen pár minut a nemuselo by to být takové drama. Ale volání přírody a porodní stahy neovlivníš a tahle mladá matka začala rodit právě na cestě do nemocnice.

Jenže ta byla tři kilometry daleko, a navíc silně pršelo, protože filipínské město Tolosa zrovna před nedávnem sužoval tajfun Haiyan. Analyn Pesado (18) cestovala do nemocnice se svým přítelem na motorce, když to na ni „přišlo“. A pomoc v nedohlednu.

Naštěstí jel okolo jiný muž, který do města Tolosa zajel pro porodní asistentku Norinu Malate a tu přivezl zpět na cestu vedle rýžového pole, aby mladé matce pomohla. Když oba dorazili na místo, miminko se už dralo ven a žena aspoň porodila s odbornou pomocí, i když doslova v polních podmínkách.

Zdravý chlapec se narodil na cestě koncem ledna, zrovna když města Tolosa a Tacloban, mezi nimiž silnice leží, byla tvrdě zasažena tajfunem a lidé byli bez pitné vody a elektřiny. Není to ale jediný náhlý porod ze začátku tohoto roku, nedávno porodnici nestihla mladá matka z New Yorku, která začala rodit přímo na ulici Manhattanu.