Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Tak šel čas se slavným rockerem: Věřili byste, že Petr Janda dnes slaví už 76. narozeniny?

Hudební legenda, rocker Petr Janda, dnes slaví už šestasedmdesáté
narozeniny.
Zdroj: Facebook/Petr Janda
+ Další 4 fotografie
Pokud jste zpěvákem a na váš koncert přijdou tři generace z jedné rodiny, můžete se nazývat opravdovou legendou. Petr Janda přesně takovým fenoménem je. Na české hudební scéně působí již desítky let, na kvalitě vystoupení jeho slavných Olympiců to ovšem rozhodně znát není. Naopak, kdejaký padesátník by mu mohl jeho vitalitu závidět. Přitom právě dnes Janda oslaví 76. narozeniny.

Petr Janda pochází z hudební rodiny. Odmalička hrál na housle, stejně jako jeho otec, matka excelovala na křídle. Ve čtrnácti letech ovšem nastal zásadní zlom v hudební kariéře malého Petra – a to v momentě, kdy vzal poprvé do ruky kytaru.

Hudby se nevzdal ani po studiích. Prošel několika kapelami, aby nakonec založil svou vlastní – v roce 1965 vznikl Olympic a Janda se stal jeho frontmanem. A tak to zůstalo i dalších 53 let až do současnosti. Ze všech hitů kapely vyjmenujeme raději jen pár, celý seznam by zabral jistě několik stránek. Dej mi víc své lásky, Želva, Snad jsem to zavinil já, Jednou, Slzy tvý mámy, Jasná zpráva – to jsou songy, které zná snad každý našinec. Žádná jiná česká kapela nikdy nevydala takové množství nahrávek, které zlidověly a nemohou poslední desítky let chybět na žádné zábavě či diskotéce.

Sám Janda vždy působil i mimo Olympic. Psal písně pro přední české zpěváky, mimo jiné třeba pro Marii Rottrovou, Václava Neckáře či Hanu Zagorovou.

I přes pokročilý věk ovšem známý zpěvák nepolevuje ve svém životním stylu. Často cestuje, vystupuje a drží krok se svou výrazně mladší manželkou Alicí a jejich dětmi. Doufejme, že zdraví Petrovi Jandovi vydrží i v následujících letech a nepřestane koncertovat ani po osmdesátce. Přejeme mu všechno nejlepší!

Související články

Další články