Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tak šel čas s Terezou Maxovou: Slaví padesát a už 30 let nestárne

Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
Jak šel čas

Česká modelka Tereza Maxová slaví již padesáté narozeniny. Jak je ale vidět podle fotografií na sociálních sítích, česká kráska vůbec nestárne, a naopak se zdá, že s každými roky jí krásy přibývá. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami v galerii!

Tereza Maxová patří k našim nejúspěšnějším modelkám. V sedmnácti letech se spolu s kamarádkou, také jednou z nejúspěšnějších modelek Česka Evou Herzigovou, zúčastnila konkurzu ve francouzské modelingové agentuře. Nečekala to, ale vybrali si ji a ona krátce po sametové revoluci v roce 1989 odhodlaně odcestovala do Paříže.

Ve Francii se nabídky jen hrnuly. Spolupracovala snad se všemi nejznámějšími módními fotografy na světě, jako jsou Patrik Demachelier, Mario Testino nebo Peter Lindbergh. Objevila se na stránkách titulů jako Vogue, Elle, Marie Claire či Glamour.

Byla odhodlaná, pilná a energická

Tereza byla vždy odhodlaná, čehož si na ní její spolupracovníci velmi cenili. Stejně jako její profesionality a energie. Zřejmě i to byl jeden z důvodů, proč se nezaměnitelně zapsala do módního světa jako jedna z nejobsazovanějších modelek devadesátých let.

V roce 2000 se v Dánsku provdala za tenistu Frederika Fetterleina. Narodil se jim syn Tobias Joshua Max Fetterlein, ale manželství se rozpadlo. Momentálně žije s tureckým podnikatelem Burakem Oymenem, s nímž má dceru Mínu a syna Aidena.

Modeling byl vždy její vášní, ale nezapomínala ani na skutečný svět. V roce 1997 založila Nadaci Terezy Maxové, která se stará o více než 16.000 dětí v České republice. I v současné době se kromě pomoci věnuje modelingu, což je patrné z jejího Instagramu, kam přidává spoustu profesionálních snímků. A každý rok vypadá lépe a lépe!

Související články

Další články