Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Tak schválně: Jak bude vypadat Amerika, stoupne-li hladina oceánu o 8 metrů?

Z některých čtvrtí se stanou další Benátky.
Zdroj: profimedia.cz

Čtyřiadvacetiletý umělec Nickolay Lamm vytvořil šokující sérii obrázků, které ukazují, jak by vypadalo několik nejznámějších amerických turistických destinací v případě, že by je zaplavila 8 metrů vysoká hladina vody. Jeho cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o problematice globálního oteplování.

Loňský rok se stal nejteplejším rokem v celé historii Spojených států. Pokud se vědci při určování pravděpodobných vlivů globálního oteplování nemýlí, mnohá oblíbená místa jako třeba park kolem Washingtonova monumentu či miamské South Beach by se jednou mohla ocitnout pod vodou. Nejen na procházku po slavné Ocean Drive byste tak potřebovali potápěčskou výstroj.

Dodejme, že jen několik měsíců poté, co hurikán Sandy zpustošil východní pobřeží USA, došli odborníci k závěru, že na nepříznivé počasí by si Američané měli začít rychle zvykat. "Určité typy povětrnostních situací jsou stále častější nebo intenzivnější – například vlny veder, těžké lijáky a v některých regionech i povodně či období sucha," píše se v letošní zprávě U.S. National Climate Assessment.

Související články

Další články