Pokud žijete hektickým životem, kdy chodíte spát po půlnoci a ráno v 5 již musíte opět fungovat, není divu, že se ani vy, ani vaše tělo necítí moc dobře. První věc, kterou můžete změnit hned a která vám zaručí, že se budete cítit líp, je, že se pokusíte vstávat každý den ve stejnou hodinu. Tedy i lehnout si půjdete dříve, pokud jste právě tou skupinou, která uléhá až po půlnoci, a o víkendu žádné dospávání. Pokud si totiž tělo zvykne na zajetý režim, bude se cítit mnohem líp.

Spánkem se zabývá několik studií a například profesor Colin Espie z univerzity v Oxfordu radí nastavit si režim. Právě proto si stanovte čas, kdy budete chodit spát a v kolik budete vstávat a držte se ho co nejvíce. Pokud totiž děláme tělu výkyvy a odpočinek mu dávkujeme v nárazech, nikdy se nemůže cítit odpočaté a správně zrelaxované.

Výsledkem nevyspání je snížená fyzická i psychická aktivita, nervozita, roztěkanost, což s sebou může nést spoustu problémů. Proto se o své tělo starejme s láskou a dopřejme mu režim.