Karel Gott chtěl učinit přítrž všem drbům a pomluvám a rozhodl se promluvit. Podle lidí ve svém okolí je totiž izolován od světa, mívá blokovaný telefon, Ivana mu mluví do kamarádů a pokulhává i vztah s dcerou Dominikou, především kvůli nevyřešeným majetkovým vztahům. V poslední době toho na něho zjevně bylo moc, a tak se rozhodl vše objasnit.

expřítelkyni Alici a Ivaně řekl: „Jak se může cítit má manželka, když se mluví o tom, že ona (Alice) byla ta láska a nikdo jiný? Svou ženu a rodinu miluju a stojím pevně za nimi!“ prohlásil pro deník Blesk.

Že by měl nějaké neshody s dcerou Dominikou popřel:„Nebudu vůbec veřejně komentovat, co jsem kdy s někým v rodině řešil či neřešil. Na téma majetek ale v žádném případě řeč nepřišla… Od té doby, co se Dominika vrátila k Timovi do Finska, kde je spokojená, tak jsme v kontaktu pravidelně. A když mi zavolá a já mám vypnuto, tak jí hned po zapnutí telefonu volám zpátky“.

Jak se to má z blokovanými čísly a zakazovanými přáteli potom deníku řekl: „Moje žena mi v telefonu žádná čísla nikdy neblokovala! Je před veřejností ta podezřelá, že to dělala, ale ona sama se mi v době, kdy jsem měl nový telefon, nemohla dovolat. Něco se v mém telefonu stalo, možná nějakou mojí nepozorností…In­formace o tom, že mě Ivana odřízla od přátel, není pravda! Jak může někdo vědět, že mi měla něco zakázat? Není to pravda.“