Proti Polsku má celá řada Čechů naprosto nesmyslné předsudky typu „Poláci kradou a pořád tahají auta“. V reálu jsou to ale skvělí lidé, kteří nás, věčně nepřátelské a zaprděné Čechy, mají hodně rádi. V jedné věci ale skutečně zaostávají – mají tlusté ženy. Proč je každá slavná Polka, která se u nás ukáže, oplácaná? Vysvětlení má pět naprosto racionálních důvodů:

1. V Polsku mají levné jídlo!

Oni tam vlastně mají levné všechno, ale jídlo speciálně. Jasně, v rakouském supermarketu by to neprodali, ale v Polsku se po tom zapráší a je to hodně laciné. Poláci se proto nemusejí žinýrovat a od druhé světové války tam neregistrují ani jednu jedinou smrt hladem. To se pak tloustne!

2. V Polsku je větší kosa

A to až v průměru o mínus dva stupně, o což se stará především pobaltská část země. Polky, Ewu Farnou (20) a Anniu Lisewskou (21) nevyjímaje, musí být logicky více obaleny tukem, aby v náročných meteorologických podmínkách zimní Varšavy vydržely.

3. V Polsku neexistuje nevěra, protože Bůh všechno vidí

Polská žena si může klidně po porodu přibrat třicet kilo a nechat si je až do smrti a manžel jí stejně neuteče za nějakou dvacetiletou ochechulí z Krakova, protože mu v tom brání desatero. V Polsku to není jako u nás, v Polsku opravdu VŠICHNI věří nejen tomu, že Bůh existuje, ale také že za hříchy se chodí do pekla, a tak tam termín nevěra vůbec neznají. Když řeknete Polákovi typickou českou hlášku „U nás v Heřmanově Městci kámen š*ká cihlu,“ bude si myslet, že v Heřmanově Městci na náměstí Míru právě teď kopuluje šutr s cihlou, neboť Polák něco jako nemanželský sex vůbec nezná. Proto mohou Polky kynout, jak se jim zlíbí.

4. Polská kuchyně – tuky, tuky, tuky

Česká kuchyně je i se svými knedlíky oproti té polské jen stánek s müsli tyčinkami ve fitku. Do všech slavných polských polévek, jako je Barszcz biały, Chłodnik litewski, či Barszcz czerwony, se přidávají obrovská kvanta smetany a o dalších jídlech se bavit vůbec nemá smysl. Ve všem je med, včetně masa, ke všemu se přikusují bílé klobásky, veškeré maso se podlévá pivem a jakákoli drůbež se smaží. Pak je od nás vážně hnusné se Ewě posmívat!

5. Polky nemají stres

Ani nervy obézním nepomohou, a to se říká, že stres a zoufalství je nejlepší dieta. Zatímco u nás se každý žene, aby uživil rodinu a nezbankrotoval, v Polsku mají všechno na salámu. Čas se vleče pomaleji než u nás, situace je bezvýchodná, perspektiva veškerá žádná, nemá cenu se tím trápit. Hlavně, že máme co jíst a pít a Ewa má nový singl. A když přijde trápení, v neděli si to vyříkáme s Bohem v kostele a jede se dál… Tak co se stresovat a ubývat kvůli tomu na váze, naopak, smetana na kredenci čeká!