Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tajný scénář rozvodu Plekance a Vondráčkové: Kdo odejde s pláčem a kdo zajásá?

Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec
Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 20 fotografií
ROZBOR: Mezi Tomášem Plekancem (35) a Lucií Vondráčkovou (38) dál probíhá právní bitva o to, kde a za kolik se budou rozvádět. A to přesto, že jinak utichly mediální zbraně a ani jedna ze stran už nedává žádná vyjádření. Redakce eXtra.cz zmapovala situaci a dobře ví, jak to celé může dopadnout!

Výchozí situace je jasná: Tomáš Plekanec se rozhodl s manželkou ukončit manželství, proto podal v Česku žádost o rozvod. Podle tvrzení z jeho strany na tom takhle měli být domluveni. S tím, že na děti připadne výživné 60 tisíc korun, k čemuž Pleky přislíbil platit na ně veškeré další náklady, ženě nabídl převedení dluhu ve výši několika milionů korun, který u něj měla společnost, pro niž Vondráčková točila film. Jako bonus přidal luxusní byt za 25 milionů korun. Prostě se plácl přes kapsu o dost víc, než by mu ukládal místní zákon.

Lucie ale nelenila, stopla si nejbližší letadlo do Kanady a v Montrealu stihla podat svou žádost o rozluku manželství ještě dřív, než její manžel. Prý to dělala kvůli dětem, kdyby na ně tatínek pro novou lásku zapomněl.

Chtěla po něm balík

Důvody jsou jasné: v Kanadě neplatí předmanželská smlouva, kterou údajně ze své vlastní iniciativy před lety uzavřela u nás, a tak byla (a stále je) jistá naděje, že se jí za mořem podaří z majetku bohatého muže utrhnout nějaký ten rozumný peníz.

Lucie Vondráčková požádala o třicet tisíc kanadských dolarů měsíčně jako výživné pro sebe a za zmařenou kariéru, kdy se musela starat o děti a řadu let se nemohla naplno věnovat herectví a zpěvu, požádala o sedm milionů tamních dolarů (154 milionů korun). Podle právníka, který ji údajně zastupuje, to ale není rys zlatokopectví, nýbrž striktní dodržování tamních tabulek, jež prostě žádné jiné částky žádat neumožňují. A to tvrdil přesto, že druhá strana, právnička Plekance, se tomu vysmála a odmítla to jako nesmysl.

Pak začaly různé mediální strkanice, nakonec si však dvojice sedla k jednacímu stolu a snaží se dát dohromady pro obě dvě strany přijatelný návrh.

Na miliony nemá nárok?

Co z něj vzejde?

Pokud by nakonec přece jen zaúřadovaly kanadské soudy, Lucii (38) by se patrně podařilo vysoudit výživné deset tisíc kanadských dolarů měsíčně pro děti. A možná nic víc. Námi oslovení právníci si myslí, že na oněch požadovaných sedm milionů kanadských dolarů nárok nemá. A ani výživné pro manželku vůbec není jisté.

Mezitím však přišla informace, že Lucie už tak striktně netvrdí, že by s prcky zůstala v Kanadě, ta se s ní navíc po předpokládaném Plekancově konci v NHL příští rok na jaře nejspíš velmi rychle rozloučí. Pokud se tedy kromě Tomáše přestěhuje zpátky do Čech i zbytek dosavadní rodiny, nebude důvod, aby nějaké soudní strkanice probíhaly za mořem. Pak by se rozvod skutečně odehrál v Česku, čehož se ostatně hokejista dlouhodobě snažil docílit.

Potrestá ji za vzdor?

A z optiky dnešního pohledu a znalosti věci je to velmi pravděpodobný scénář.

Další už je na Tomáši Plekancovi. Buď může ukázat svaly a potrestat manželku za dosavadní chování tak, že si nechá určit striktní výživné od soudu (bylo by jistě vyšší než to, co navrhoval jako své základní výživné, ale ve skutečnosti by asi celkově platil méně, než kolik plánoval). A u toho by mohl skončit. Dětem sice dle zákona musí zajistit stejný standard bydlení, jaký má on sám, protože ale žije na Kladně v poměrně obyčejném domku, stačilo by mu platit pronájem podobné nemovitosti bez jakýchkoli vymožeností.

Nebo by mohl nechat Lucii i s dětmi žít v bytě, který jí chtěl darovat a do nějž chodili různí lidé, tentokrát by mu ale dál patřil.

Jak to dopadne

Podle našich odhadů ale hodí Pleky ego za hlavu, původní nabídku zachová a navíc přihodí něco mezi pěti až třiceti miliony korun, aby měl klid a Lucie se cítila neošizená.

Jde ale jen o čisté spekulace a také se může stát, že mír mezi dvojicí brzy skončí, nastane nové kolo bojů a finální vyrovnání pak bude úplně jiné, než by dnes kdokoli mohl plánovat.

„Pleky ale podle mě stejně nakonec ustoupí. Hlavní jsou pro něj děti a pro jejich klid nebude chtít mít s jejich mámou nějaké problémy,“ myslí si Tomův blízký kamarád.

Tak uvidíme, kdo bude mít nakonec pravdu!

Související články

Další články