Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Tajný pohřeb vdovy po Jiřím Sovákovi: Překvapivé dědictví hercova hrobu a milované chalupy

Anna Sováková (†82) poctivě udržovala manželův odkaz.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
ROZHODNUTÍ
Nedávné úmrtí vdovy po Jiřím Sovákovi (†79) Andulce Sovákové (†82), vyvolalo otázku, co nyní bude s hercovou chalupou ve Stříbrné Skalici. Je totiž hodně důležitá: manželka představitele Evžena Humla z Chalupářů si nepřála u jeho hrobu procesí, a tak na zahradě u domečku postavila jeden jen pro svou potřebu. Kde sama spočine, jak to bude s pohřbem a kdo pravděpodobně chalupu získá?

Spát bude vedle Jirky

Anna Sováková (†82), které nikdo neřekl jinak než Andulko, podle zjištění eXtra.cz pravděpodobně nebude mít žádné veřejně přístupné rozloučení. „Přála si spočinout vedle Jirky, vím, že proběhl návrh, že by skromný obřad mohl být přímo na té zahradě jen pro ty úplně nejbližší,“ řekla eXtra.cz jedna z kamarádek Sovákové.

Urnu se Sovákovými ostatky měla vdova schovanou v bustě manžela, ta teď pravděpodobně i s těmi jejími skončí právě u hrobu či pomníčku na zahradě.

Dědictví

Sám Jiří Sovák s námi není již téměř dvacet let. Zemřel 6. září 2000 ve věku 79 let na následky celkové otravy organismu po zlomenině krčku.

Pár nikdy neměl vlastní děti, Sovák syna Jiřího Schmitzera po způsobení smrtelné autonehody zavrhl a vydědil, takže ten na dům po otci s macechou pomýšlet nemůže.

Čtěte také: Proč se Sovák se synem Schmitzerem nikdy neusmířili?

Péče

„O Andulku se poslední léta skvěle starala dcera operní pěvkyně Gabriely Beňačkové, přímo s tou byla taky velkou kamarádkou. A právě o mladší Gabriele říkala, že po ní chalupu a zahradu i s Jirkovým pomníkem zdědí,“ prozradil dál blízký zesnulé.

„Ne s nikým mluvit nemůžete,“ reagovala na náš telefonát stroze pěvkyně, když jsme si chtěli informace ověřit, a zavěsila.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy