Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tajný pohřeb Miloše Formana (†86): Víme, kde byl dva dny po smrti pochován!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
Nejenom filmovou obec zasáhla zpráva o náhlém úmrtí Miloše Formana (†86). Světově proslulý režisér zemřel v pátek v USA, kde dlouhodobě žil. Ačkoliv se předpokládalo, že pohřeb proběhne během tohoto týdne, rodina s posledním rozloučením neotálela.

Pouhé dva dny po smrti byl pohřben Miloš Forman (†86). Poslední rozloučení proběhlo v úzkém rodinném kruhu, jak si to slavný režisér přál.

„V neděli 15. 4. proběhlo poslední rozloučení s Milošem, dle jeho přání v úzkém kruhu nejbližších na našem místním hřbitově ve Warrenu. Všem moc děkuji za obrovské množství krásných vzkazů s projevenou účastí,“ napsala stroze vdova po slavném režisérovi.

Zdraví režiséra v posledních měsících pokulhávalo a jeho stav se zhoršoval. Před smrtí si přál jen jedno. Chtěl zemřít na ranči, který tolik miloval. O převoz do rodné země nestál.

V Československu Formana proslavily filmy Hoří, má panenko a Lásky jedné plavovlásky. Po odchodu do USA natočil Vlasy, Ragtime nebo Přelet nad kukaččím hnízdem. Za poslední zmíněný a film Amadeus byl oceněn Oscary ve dvou hlavních kategoriích, nejlepší režie a nejlepší film.

Související články

Další články