Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tajný pohřeb Jiřího Menzela: Po dvou letech od úmrtí spočinul na Vyšehradě

Poslední odpočinek Jiřího Menzela na Vyšehradě.
Zdroj: Profimedia, se souhlasem Mila Řádová, koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Náhrobek

Režisér Jiří Menzel (†82) si pohřeb nepřál, což mu jeho žena Olga Menzelová (44) částečně splnila. Po dvou letech a téměř dvou měsících od jeho úmrtí se uskutečnil malý pohřeb jen za doprovodu nejbližších přátel, rodiny a kolegů. Legendární režisér spočinul na Vyšehradě, kde má unikátní náhrobek, což na sociální sítě umístila Menzelova asistentka Míla Řádová. Redakce eXtra.cz pořídila fotky z místa Menzelova posledního odpočinku.

Legendární režisér Jiří Menzel zemřel 5. září 2020 ve věku dvaaosmdesáti let po vleklých zdravotních problémech. Náhrobku se však dočkal až po více než dvou letech.

V pondělí 31. října proběhlo uložení ostatků Menzela na pražském Vyšehradě, o čemž věděli jen ti nejbližší. „Tak Jiřík už je na Vyšehradě. Jiří Menzel už má svou poslední adresu. Dnes byl na Vyšehradě odhalen mimořádný náhrobek, který navrhl David Vávra, zpracovali ho bratři Váňové a David Beneš. Jirkovi dali podobu Arnoštka z Rozmarného léta. Skleněná výplň usazená v bílém mramoru (z ostrova Brač) mění své barvy podle toho, z jakého úhlu se člověk dívá, i podle toho, zda svítí slunce nebo je pod mrakem,“ prozradila na Facebooku Míla Řádová, která dělala Menzelovi asistentku třicet let.

Setkání proběhlo bez slz

„Olga Menzelová po krátkém proslovu odhalila Jirkův náhrobek. Setkání rodiny, přátel a kolegů proběhlo bez přítomnosti tisku, bez slz, spíš formou happeningu... tak jak by se to Jirkovi líbilo,“ prozradila ještě asistentka a uvedla, že nebylo možné pozvat všechny, které Jirka znal. Na pohřbu se ale ukázali například režisér Jan Hřebejk, herec Jan Hrušínský nebo herečky Jana Švandová a Petra Hobzová.

V průběhu zazněla píseň od Jiřího Suchého „Na shledanou“ a David Vávra zarecitoval báseň „Za Arnoštkem“. Vdova po režisérovi Olga Menzelová na svém Facebooku Míle poděkovala. Menzel byl uložen v sousedství hrobu architekta Jana Kaplického, který zemřel v roce 2009.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy