Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Tajný pánský pokoj Michala Davida a další přepych: Tahle bydlí legendární hitmaker

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
podívejte se
Desítky let pracovního zápřahu mu vynesly na pohádkové bydlení. Michal David (59) si postavil vilu v obci Křeslice na okraji Prahy. Legendární hitmaker tam má dokonce svůj pánský pokoj, do kterého je něžnému pohlaví vstup přísně zakázán. Velkorysá je i zahrada, jež dům obklopuje. Stojí na ní dětské hřiště či krytý venkovní bazén.

Michal David je živoucí legendou českého showbyznysu, jeho hity mají v hlavě snad úplně všichni. Proto není divu, že si může dovolit bydlet neskromně. Luxusní vilu za miliony si postavil v Křeslicích na okraji Prahy.

Dům si vymyslel sám

O lokalitě se dá říct, že tam "chcípl pes", ruch velkoměsta ale zpěvákovi neschází. „Já nikdy netoužil žít v centru, hluku si užiju dost na koncertech. Po vystoupení chci mít klid a pohodu. Barák je podle mého gusta, nejsem sice žádný architekt, ale něco z něj jsem vymyslel sám. Myslím, že je důležité, aby se člověk doma cítil dobře,“ svěřil hitmaker týdeníku Sedmička.

"Zároveň jsem chtěl, aby dům vyhovoval mým potřebám, mám proto vedle něj i malé nahrávací studio, když mě třeba popadne múza. Jsem tady šťastný, i když často jezdíme k moři, za sluncem. To mě nabíjí," dodal David.

Místnost pouze pro pány

Ten si v domě zřídil i pánskou místnost, do které mají ženy vstup zakázán. Kromě hudebních cen tam má i sbírku drahých koňaků a další vzácné artefakty. Třeba fotku s Eltonem Johnem (73), se kterým se setkal v roce 2010, nebo věnování od tenisty Rogera Federera (38) k padesátým narozeninám.

V domě nechybí ani dětský pokoj, Michal David se totiž s manželkou stará o devítiletého vnuka. Jeho maminka, tedy zpěvákova dcera, žije v Americe. Zabavit se může i na zahradě, kde mu děda nechal udělat dětské hřiště. Na rozlehlém pozemku okolo vily je i venkovní bazén.

Na přepychové sídlo Michala Davida se podívejte v galerii!

Související články

Další články