Jan Koukal je takový squashový Karel Gott. Nejenže vyhrál mistrovství ČR patnáctkrát za sebou, ale zároveň se od něho očekává, že si pohár odnese po šestnácté! Holt želízko českého squashe je stále dost žhavé, a přestože „Koukymu“ je již 31 let, vizáží zapadne do sladkých juniorů!

Nicméně právě dnes slavnostně začal 23. ročník Urbanstore Mistrovství České republiky ve squashi! Co to znamená? Že si víkendovou sobotu můžete v Metropoli Zličín zpříjemnit podívanou na exhibici ve skleněné kleci! Nene, obchodní centrum nebude vystavovat exotická zvířátka, ale právě na Zličín pořadatelé umístili jednu ze tří hracích ploch. Skleněný kurt bude netradiční podívanou, neboť finálové kolo slibuje utkání těch nejlepších v přímém přenosu!

Koukal je veterán v českém squashi a jako takový má své zajeté rituály, které se již 15 let nemění! Čekáte něco jako obrázkové spodní prádlo či plyšáka v tašce? Kdepak! Koukal těsně před důležitým zápasem poslouchá jednu a tu samou písničku od DMX, kde přesně ví, kdy co hraje, a podle toho se rozcvičuje a oprošťuje od světa do světa vnitřního a naprosté koncentrace. „Kluci, soupeři, jsou hladoví a titul mi chtějí vzít! Já jim ho však nedaruji,“ řekl Jan Koukal na otázku, zda hodlá i 23. ročník vyhrát.

Nechce se vám však na Zličín? Squashové zápasy budou v rámci mistrovství probíhat také ve Sportcentru Evropská a Squashparku Cibulka ve dnech od 5. do 7. března.