Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Tajné procházky královny Alžběty, na kterých ji nepoznávají: Dostává legrační otázky

Tajné procházky královny Alžběty, na kterých ji nepoznávají: Dostává legrační otázky
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
Alžběta válí!
Královna Alžběta II. (93) je známá svými úsměvy, ale i nekompromisností a přísným dbaním na dodržování tradic. Ve svém nabitém diáři si ale vyhrazuje čas i jenom sama pro sebe. V přestrojení chodívá na procházky v okolí svého rozlehlého panství Balmoral. Tam nezřídkakdy narazí na turisty, kteří ji nepoznají a pokládají jí vtipné otázky.

Dá se potkat s královnou Alžbětou II. (93), aniž by seděla ve zlatém kočáře nebo své limuzíně? Podle bývalého šéfa ochranky Richarda Griffitha to zase takový problém není. Stačí, aby britská panovnice vyrazila na jednu ze svých tajných procházek.

Jenomže na té ji málokdo pozná, protože se schválně maskuje. Na pozemku jejího skotského panství Balmoral na královnu natrefila i skupina turistů, jež ji měla za obyčejnou stařenku. Alžběta je v tom nechala a neřekla jim, s kým mají tu čest.

Jak prozradil Griffith portálu mirror.co.uk, turisté se Alžběty vyptávali, jestli někdy potkala královnu. Řekla jim, že má nedaleko dům, ale nikdy se s ní nesetkala. "Tenhle pan policista se s ní ale viděl," ukázala prstem právě na tehdejšího šéfa své ochranky. Ten byl v jejích službách dlouhých 30 let.

Královna si na skotském panství užívá nenápadného života, zatímco v Londýně je všem neustále na očích. Tajné procházky jí pomáhají alespoň na chvíli vypnout a podniká je prý vždy, když má alespoň trošku času. Nejradši si obléká nevýrazné oblečení a gumáky, které jsou pořádným kontrastem k pestrobarevným kostýmkům, v nichž se objevuje při oficiálních povinnostech.

Související články

Další články