Uživatelé diskuzního fóra na webu autoforum.cz dali dohromady seznam SPZ spolu s barvami a kraji. U neoznačených rychlých speciálů jde o druhou generaci Škody Superb a Volkswagenu Passat B7 a jeho ostré verze s označením R36.

Vzhledem k tomu, že Passatů v úpravě R36 v Česku příliš nejezdí, velmi často je každé takové auto právě tím policejním. Obecně má sportovněji tvarované nárazníky i sportovnější vzhled. Rozeznat je můžete také podle méně obvyklých barev vozů. Všechny vozy jsou sedan. Další informace zpracovali novináři na webu TN.cz.

Těžší je to s rozeznáním Passatu typu B7. Auta v této konfiguraci totiž vypadají citlivěji a díky modernějším radarům můžou měřit jak za jízdy, tak ve stoje. Mají jak přední, tak i zadní kameru a jsou ve verzi sedan i kombi.

Stíhačky automobilky Škoda jsou Superby druhé generace v provedení sedan. Některé jsou schopny měřit rychlost za jízdy i ve stoje. Poznáte je také podle drobných světel majáků v kapotě, displeje pro zobrazení zpráv pro řidiče nebo u Superbu méně obvyklé dvojité koncovky výfuků.