Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Tajné info z televize: Prima chystá vlastní verzi Nemocnice na kraji města

Zdroj: fac
+ Dalších 8 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Současná doba přeje seriálům z doktorského prostředí, a tak bylo jasné, že dřív nebo později se někdo bude snažit oživit ducha nejslavnější české televizní série z tohoto oboru, legendární Nemocnice na kraji města. Podle našich informací už televize Prima odklepla natáčení přísně utajovaného seriálu, který má svého populárního předchůdce v lecčems připomínat.

Novodobý Cvach?

Před 43 lety dokázal seriál Jaroslava Dietla Nemocnice na kraji města přikovat k televizním obrazovkám naprosto drtivou většinu československého národa. Citlivě napsaný příběh, v němž se proplétaly lékařské zákroky s osudy zdravotnického personálu, přinesl nesmrtelné postavy primáře Sovy, zákeřného doktora Cvacha, sukničkáře Blažeje, glosátora Štrosmajera, kamarádek lékařek Králové a Čeňkové nebo sestry Huňkové Pěnkavové.

Čtěte také: Doktor Cvach by se dožil 89 let: Jaký byl osud jeho představitele?

Láska doktora se sestřičkou

Právě tomuto slavnému vzoru se podle našich informací Prima bude snažit přiblížit.

„Už máme jeden lékařský seriál, Modrý kód, ale ten se týká lékařských případů. Vedení televize teď odsouhlasilo, že se natočí seriál Sestřičky, který bude hlavně o osudech hlavních hrdinek a hrdinů. Inspirace Nemocnicí je jasná, nepůjde ale o kopírku. Jen nebude chybět milostný vztah jako mezi Blažejem a Inou, neoblíbená variace doktora Cvacha a podobné charaktery. Lidi to chytne za srdce,“ řekl eXtra.cz dobře informovaný zdroj z Primy

Čtěte také: Vzpomínky na primáře Sovu: Herec kvůli lásce pomýšlel i na sebevraždu

Termín

Kdy se série dostane na televizní obrazovky, to se ještě netuší. „Teprve se rozhodují, komu dají za úkol napsat scénář, a hledají se první herci a herečky. Horko těžko se to zvládne na podzim, spíš bych to viděl na jaro. Když se to ale povede, bude to pecka,“ věří televizní pramen.

Tak uvidíme, jestli se známé postavy z Nemocnice reinkarnují do charakterů nového seriálu, nebo zda se novinka ani zdaleka originálu nepřiblíží…

Související články

Další články