Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Tajné deníky královského životopisce: Diana se Charlesovi mstila na každém kroku

Tajné deníky královského životopisce: Diana se Charlesovi mstila na každém kroku
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 10 fotografií
tajemství
Královský životopisec Kenneth Rose znal snad každého, kdo měl v Británii vliv. Mezi aristokraty se pohyboval naprosto běžně a udržoval s nimi velmi přátelské vztahy. O svých zkušenostech s královskou rodinou si psal zápisky do tajného deníku, který byl po jeho smrti v roce 2014 zveřejněn v podobě knihy. Po první části následovala i ta druhá, která se zaměřovala na období, v němž byla stěžejní osobností princezna Diana (†36). O té se v jeho deníku objevila spousta šokujících záznamů.

Novinář a královský životopisec Kenneth Rose by možná zcela nesouhlasil s tím, že zápisky z jeho deníku spatřily světlo světa. Ačkoliv se znal se spoustou slavných a především vlivných lidí, většinu informací o jejich životech uchovával v tajnosti. Právě stránky jeho deníku střežily tajemství, která se po Roseově smrti ve formě knihy dostala do rukou veřejnosti. Životopisec v nich popisuje mnohé události ze života královské rodiny poté, co se do ní přidala princezna Diana

„Sledoval jsem rozhovor prince z Walesu a lady Diany Spencer v televizi. Je smutné sledovat devatenáctiletou dívku, která je odváděna do královského zajetí,“ napsal si Rose do deníku jen pár měsíců před královskou svatbou, která se konala v červenci 1981.

Soudě dle zápisků v deníku, byla Diana panovačným člověkem s jasnými zásadami. „Mluvil jsem s otcem Diany. Řekl mi, že si na její svatbu chtěl vzít svou uniformu z jezdeckého pluku, ale Diana mu to zakázala. Prý by lidé věnovali víc pozornosti jemu než jí,“ píše se v deníku. Diana prý zároveň vyškrtala ze seznamu hostů každého, kdo přijal pozvání na její svatbu, ale nedorazil na svatby jejích sester.

Zápisky dokazují, že manželství princezny Diany a prince Charlese bylo téměř od začátku odsouzené k zániku. „Diana se skutečně nudí. Charles v devět ráno vyrazí na ryby či na lov a domů se vrací až kolem sedmé hodiny večer,“ napsal Rose. Tomu se jeho blízký přítel svěřil, že Charles by nebyl dobrým králem - prý především kvůli své nevyzrálosti a znatelnému rozdílu mezi jeho a královniným přístupem.

Další zápis je z února 1983. „Slyšel jsem ohlasy ze školky, v níž Diana učila malé děti. Zdá se, že není moc chytrá a nemá potřebné vědomosti, které v manželství s Charlesem potřebuje,“ zní v deníku. Tato slova podle znalců napovídají tomu, že Kenneth Rose se přikláněl spíše na stranu prince.

V dubnu roku 1988 Roseovi zavolala Dianina matka, která mu potvrdila jeho domněnky. „Řekla mi, že nevypadají jako dva lidé, kteří se milují. Spí v oddělených ložnicích a Diana se ho nechce ani dotknout. Když ji Charles požádá o polibek, ani mu neodpoví,“ prozradila novináři Charlesova tchyně.

Pravdou je, že za každou svou domněnku o Charlesových zradách a za to, že ji tolik zanedbával a podváděl, se Diana princi pomstila. „Princezna Charlese veřejně ponížila v knize Andrewa Mortona Diana: Její pravdivý příběh. Tam promluvila o jeho nevěře s Camillou Parker Bowles Když tedy došlo na rozvod, není se čemu divit, že Charles nechce přistoupit na jakoukoliv dohodu,“ napsal Rose.

Podle Rose se mohla Diana po rozpadu manželství stáhnout do ústraní a snažit se žít alespoň v rámci možností normální život. Chtěla prý ale udělat vše pro to, aby Charlesovi zkomplikovala cestu k trůnu a byla jeho Nemesis. Když se od ní odstěhoval, údajně ho navštívila, aby zjistila, zda má v novém bydlení pohodlí. Trvala i na tom, aby viděla jeho ložnici, kde podle ní chyběl stolek. Ten se nabídla sehnat, Charles z ní měl prý strach.

Časem docházel konflikt mezi Dianou a Charlesem do takových rozměrů, že se mezi aristokraty povídalo, že se královská rodina nemůže dočkat, až se princezny navždy zbaví. Zřejmě ale nevěděli, jak velkou bude mít jejich přání sílu - jedním ze zápisků v Roseově deníku je vzpomínka na den, kdy ho vzbudil hovor z televizní stanice NBC. Po telefonu mu bylo oznámeno, že princezna Diana a její přítel Dodi Fayed zemřeli při autonehodě.

Původně nechtěli členové královské rodiny ani památeční zahradu, která uctívá její památku. Tu pak však odsouhlasil sám Charles. Zajímavosti, které se o princezně Dianě objevily v Roseově deníku, jsou skutečně šokující. Věříte jim?

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy