Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tajná pocta Karlu Gottovi na Slavících odhalena: Rozpaky nad jménem, které vybrala Ivana

zesnulý zpěvák Karel Gott získal celkem 42 Slavíků.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
ROZHODNUTÍ

Český slavík 21, po čtyřech letech obnovená anketa popularity zpěváků, zpěvaček a kapel, chystá velkou poklonu zesnulému Karlu Gottovi (†80). S čím nový šéf soutěže Karel Janeček přišel?

Karel Gott: Konečně hold ve Slavíku

Protože se soutěž Český Slavík nekonala poslední tři roky, je hold největšímu pěvci všech dob zcela na místě.

„Během finálového přenosu ankety, který se koná 19. 11. na TV Nova, písně Karla Gotta uslyšíme v provedení zpěváků, jež zval na své koncerty. A jejich výběr dělala právě vdova Ivana Gottová,“ dozvěděli jsme se od jednoho ze zdrojů blízkého přípravám jinak přísně tajeného večera.

Kdo zazpívá na počest Mistra

Redakci eXtra.cz se podařilo získat jména čtyř umělců, kteří se čestného úkolu zhostí. Nechybí mezi nimi Monika Absolonová či dva zástupci mladších ročníků, s nimiž ale Mistr vážně spolupracoval: Markéta Konvičková a Jan Bendig. S těmi určitě jen tak někdo problém mít nebude, zpívat umí skvěle a nevyvolávají negativní vášně.

Kontroverze

Zato čtvrté jméno rozpaky budí. Je jím totiž Petr Kolář. S ním Gott během pozdní kariéry spolupracoval několikrát, to je pravda, nicméně ve světle nedávných kroků rockera, který si vzal peníze od strany SPD Tomia Okamury, jeho výběr určitě nezůstane bez odezvy.

Ministerstvo vnitra hnutí ve zprávě o extremismu a předsudečné nenávisti opakovaně označuje za nejvýznamnější uskupení s dominujícími „xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky“. To se Okamura dlouhodobě marně snaží odmítat.

Rozpaky

Petr Kolář se po odhalení písničky sice bránil, že není příznivcem, stranu nevolil, že šlo jen o byznys, ale stejně se na něj snesl nával kritiky, a to i od kolegů.

„Docela jsem zvědavý, jak na jeho posvěcení Ivanou Gottovou řeknou televizní diváci, potažmo fanoušci Karla Gotta. Čekám rozpaky a vlnu na sociálních sítích,“ tvrdí zdroj z příprav.

Ivana Gottová se během večera objeví i na pódiu, třeba za svůj krok s Kolářem sklidí potlesk. Předá totiž cenu Zlatému slavíku v kategorii zpěvák (muž).


Související články

Další články