Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

TAJNÁ JATKA v Praze: Inspekce objevila nelegální bourárnu masa s TUNOU HOVĚZÍHO

Zdroj: svs
HNUS
Inspektoři ze Státní veterinární zprávy (SVS) si připisují další úspěch. Společně s policisty a celníky se jim podařilo odhalit nelegální bourárnu masa v pražském Bohdalci. Nalezli zde 1200 kg hovězího masa.

Za spolupráce Celní správy a policistů inspektoři veterinární zprávy objevili černou bourárnu masa. V pražském Bohdalci zajistili 1200 kg hovězího masa bez dokladů a označení místa původu.

„Vzhledem k tomu že pro provoz bourárny masa neměli provozovatelé potřebné schválení, a navíc maso bylo neoznačené a neznámého původu, veterinární inspektoři na místě maso znehodnotili barvou a rozhodli o jeho likvidaci v asanačním podniku,“ uvedla Státní veterinární správa na svém webu.

Provozovna, kde bylo maso nalezeno, se nesmí nadále používat na zpracovávání a porcování masa. Na místě byl zajištěn muž, který se chystal na odjezd s masem. Tomu, kdo provozoval porcovnu, hrozí až 50milionová pokuta.

Provozovateli porcovny a přepravci hrozí za porušení požadavků na bezpečnost potravin uváděných na trh sankce až do výše 50 milionů Kč.

Související články

Další články