S příchodem mrazů si dal banánový cyklista pauzu a přestal ohrožovat dopravu v moravské metropoli. Jak jsme ale na eXtra.cz upozornili, nejenom stovky Brňanů zajímalo, kdo do šíleného stroje usedá a hazarduje tak se životem.

Vypátrali jsme, že záhadný jezdec je Jiří Hebeda. Je zaměstnán ve společnosti, která vyrábí dveře do vlaků. Na banánovém stroji svého času jezdil dokonce i do práce, ale s příchodem zimy se už žlutá vychytávka na firemním parkovišti neobjevila.

Má jít o aerodynamický bicykl, jenž zatím Hebeda prý pouze testoval. Zjistili jsme, že si jej sestrojil vlastními silami u sebe doma. A zdaleka nejde o jediný stroj takového druhu, který si hýčká. Očividně je to jeho velký koníček.

Takovou zálibu muži z Brna nikdo neupírá, ale rozzuření řidiči by jistě uvítali, kdyby banánový stroj jezdil větrat už jenom na cyklostezky. „Je to vážně šílené. Vždyť tím neohrožuje jenom ostatní účastníky silničního provozu, riskuje především svůj život. Kdyby ho někdo v zatáčce sejmul, protože vážně není skoro vidět, tak je okamžitě po něm,“ řekl eXtra.cz Robert z Brna, který cyklistu v ulicích několikrát potkal.

Snad přijde Jiří k rozumu a svá vozítka si ponechá jen k rekreačnímu ježdění, ne do ostrého provozu!