Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Tajemství Z pekla štěstí: Představitelka Markýtky plakala 3 dny v kuse, Laurinová coby Eufrozína přišla o důstojnost

Sabina Laurinová v pohádce Z pekla štěstí.
Zdroj: Digital Media Production
+ Dalších 5 fotografií
Pohádka

Pohádka Z pekla štěstí od režiséra Zdeňka Trošky k Vánocům neodmyslitelně patří. Kultovní příběh o čestném chasníku Honzovi, který zažil svou premiéru v roce 1999, si zamiloval snad každý, a ani samotní herci na tento snímek rozhodně nezapomenou. Alespoň ne na jeho natáčení. Některé záběry trvalo ztvárnit dlouhé 3 dny a představitelé pohádkových postav si prožili doslova velmi krušné chvíle. Nechyběly ani slzy a došlo i na ztrátu důstojnosti! 

Oblíbená pohádka Z pekla štěstí vypráví příběh o poctivém a čestném chasníku Honzovi, jenž na útěku před verbíři pozná cenu lásky i kamarádství. Dílo, které v roce 1999 přivedl na svět Zdeněk Troška, milují snad všichni napříč generacemi, a ani za dvě dekády od svého uvedení neztratilo své kouzlo. Někteří herci však při natáčení nezapomenutelných scének okusili doslova své pomyslné dno!

Michaela Kuklová alias Markýtka trpěla

Vzpomínáte si na okouzlující Markýtku? Její představitelka, půvabná herečka Michaela Kuklová, plakala 3 dny v kuse! Natáčení známé scény popravy Markýtky totiž trvalo dlouhé a nejspíše dosti vyčerpávající tři dny. „Trvalo to asi tři dny. Pro mě to znamenalo, že budu tři dny v jednom kuse brečet, jenom asi s dvacetiminutovými pauzami, kdy se připravoval další záběr," vyjářila se tehdy herečka, jak píše web Lifee. Navíc pouta, která na sobě představitelka měla, vážila 25 kilogramů.

Sabina Laurinová, princezna Eufrozína, přišla o důstojnost

Herečka Sabina Laurinová se v kultovní pohádce chopila role legračně zlé a zákeřné princezny Eufrozíny. Ačkoli si tuto postavu zahrála s nadšením, i ona si prožila krušné chvíle a roli musela dost obětovat. Režisér Zdeněk Troška s úsměvem vzpomíná, že Sabina tehdy obětovala především svou důstojnost. „Točili jsme například v jeskyních, kde byla velká zima a Sabina byla jen v lehkých šatičkách. Připravovali jsme záběr s drakem Bucifalem, místo jeho hlavy jsme měli na zelené násadě od smetáku připevněnou velkou krabici od bot, kterou produkce natřela nazeleno. Podle scénáře měla být k drakovi přítulná,“ zavzpomínal před časem v rozhovoru pro eXtra.cz režisér.

A právě v tuto chvíli nejspíše herečce došly nervy a krapet jí to ujelo. „Asi toho na ni v jednu chvíli bylo už moc, protože si postěžovala. ‚Připadám si jako úplný debil. Mrznu v hlubokých jeskyních a objímám krabici od bot. To jsem jako herečka dopadla!‘ zlobila se napůl vážně. Uměla se skvěle shodit,“ vyprávěl s humorem Troška. Herečka si tehdy navíc během natáčení propíchla nohu kopím, jak se rozvyprávěla pro Aha!.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy