Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tajemství volebního lístku: Piráti se navezli do Babiše

eurovolby
Letošní volby do Evropského parlamentu byly opět soubojem kandidátů, kteří věří, že v Evropě dokáží něco změnit. Zajímavostí byl počin Pirátů, kteří na volební lístek ukryli narážku na premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, a šlo o vtípek, který doposud neměl obdobu.

Kdo pozorně studoval hlasovací lístek Pirátů, mohl si všimnout, že první písmena uvedených povolání u prvních devíti kandidátů tvoří vzkaz premiérovi Andreji Babiši. Kdo si vzal tužku, chvilku luštil, mohl najít vzkaz v podobě vzkazu: „Bureši čaú.“

Jde o narážku na krycí jméno Bureš, pod kterou je Andrej Babiš veden jako agent ve svazcích komunistické StB. Sám spolupráci nikdy nepotvrdil, naopak se bránil i u soudu. Piráti to se svou tajenkou neměli vůbec jednoduché. Aby písmena vyšla, museli hodně improvizovat. Třeba dvojka na kandidátce Markéta Gregorová má jako první povolání uvedeno „ukulelistka“. Jinak tomu nebylo ani u Mikuláše Peksy, který neuvádí, že je poslanec, ale prezentuje se jako reprezentant Pirátů v PSP ČR.

O tajence psal na svém Facebooku i předseda Pirátů Ivan Bartoš: „Pár lidí našlo a před odhalením i vyplnilo,” uvedl a v pátek připsal: „Gratulace a dík, že jste tuhle legraci udrželi neveřejnou do dnes."

Volby v České republice skončily v sobotu ve 14 hodin. Na to, jak hlasování dopadlo a zda Piráti se svou tajenkou uspěli, si ovšem budou muset Češi ještě chvíli počkat.

Mohlo by vás zajímat

Další články