Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tajemství vily komunisty Milouše Jakeše: Špína a odpadky za 90 milionů

Tajemství vily komunisty Milouše Jakeše: Špína a odpadky za 90 milionů
Zdroj: eXtra.cz, Profimedia.cz
+ Dalších 13 fotografií
Exkluzivní foto
Přepych honosné prvorepublikové vily si komunistický papaláš Milouš Jakeš (97) užíval do jara 2016. Poslední generální tajemník ÚV KSČ se musel poroučet, protože mu synové dům, jenž na ně nechal přepsat, prodali za 45 milionů. Dva roky vila chátrala, dokud nepřišel jeden z nejbohatších českých podnikatelů. Ten vytáhl z kapsy bezmála 90 milionů a Jakešovo sídlo je od té doby jeho. Jak ale na místě zjistili reportéři eXtra.cz, v zuboženém stavu zůstává i nadále. Plot se rozpadá, pozemek je dokonce zaskládaný odpadky!

O milovanou vilu poslední šéf komunistů Milouš Jakeš (97) přišel před třemi lety. Synové stavení na pražské Hanspaulce prodali za 45 milionů realitní kanceláři, obchodující s luxusními nemovitostmi. Někdejší generální tajemník se musel tak stěhovat do bytu. Potomci mu pořídili 2+kk v dejvickém činžáku, zbytek peněz si rozdělili.

Dva roky dům chátral, potom se realitce povedl kšeft snů. O vilu totiž projevil zájem uhlobaron Petr Paukner (64), který se toho nebál a dal za ni rovných 89 milionů korun.

Později svého rozhodnutí litoval. "Já jsem tu Jakešovu vilu koupil a dost jsem se unáhlil, musím říct. Ta vila je v dosti zuboženém stavu," prohlásil pro časopis Vaše 6. Šokovalo ho, že Jakeš o svoje obydlí příliš nedbal. "Já jsem žasl, v jakých podmínkách tam ten člověk žil," vyprávěl nevěřícně s tím, že se dům neobejde bez rekonstrukce.

"Přesně nevím, co s tou vilou budu dělat, protože jsem se unáhlil. Ale když se do ní pustím, tak ji musím totálně sanovat. Ale jestli to udělám, tak ji nechci mít na kšeft," dodal.

Odpadky a světlo v okně

Je ale víc než zřejmé, že se Paukner ještě nerozhodl. Vila po Milouši Jakešovi stále chátrá, oplocení je ztrouchnivělé a pomalu se rozpadá. Na zvoncích není ani jmenovka, pozemek je navíc zaskládaný odpadky. Kromě pytle s odpadky se tam válela třeba dopravní značka. Před garáží však parkovalo auto a v nejvyšším patře se svítilo, takže je možné, že miliardář pro vilu našel alespoň správce, jenž na ni dohlédne.

Jakeš letos v srpnu skončil v léčebně dlouhodobě nemocných, v den jeho narozenin ho tam vezl jeden z jeho synů. Údajně ho trápily zdravotní problémy, měl prodělat dva zápaly plic. Proslýchalo se, že mu děti hledají ošetřovatelku, aby se mohl vrátit do dejvického bytu.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy