Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Tajemství vily Karla Gotta, která se prodává: Jeho maminka tam zemřela na infarkt

Zdroj: Profimedia.cz, svoboda-williams.com, archiv Karla Gotta, reprofoto youtube.com
+ Dalších 23 fotografií
Gottova vila
Bezmála čtyřicet let byl Karel Gott (†80) majitelem luxusní vily, která je dva měsíce po jeho smrti k mání. Za 30 milionů korun si můžete pořídit dům, který zbožňovala zpěvákova maminka Marie Gottová (†66). Strávila tam poslední okamžiky svého života, ale Karel byl zrovna za hranicemi.

Psal se rok 1969, když Karel Gott (†80) přišel i s rodiči do Jevan a pořídil si tam honosnou vilu. Nikdy si ale nezískala v jeho srdci takové místo jako dům na pražské Bertramce, v němž se usadil natrvalo. Za městem zůstala bydlet jeho maminka.

Marie Gottová (†66) si přepych jevanské vily užívala pouhých osm let. V roce 1977 zemřela na infarkt, zdraví jí ale ještě předtím podlomily kruté výslechy na StB. Tajná policie měla rodinu v hledáčku kvůli zpěvákově protestní emigraci do Německa. Smutnou zprávu se Karel dozvěděl těsně před koncertem ve Frankfurtu nad Mohanem, i tak však zvládl vystoupit.

Prodej zbožňovaného místa

Mistr měl s maminkou spojené doživotní trauma. Vyčítal si, že před ní tajil existenci prvorozené dcery Dominiky Gottové (46). Marie na mladého Karla několikrát naléhala, že by si přála vnoučata. Strach z opovržení kvůli nemanželskému dítěti ale převážil a Gottová se o vnučce nikdy nedozvěděla.

Jevanskou vilou se tak dětský smích nikdy nenesl, přesto ji měl Slavík pro vzpomínky na maminku v srdci. Jelikož ji nevyužíval, v roce 2005 vilu prodal podnikateli Janu Moťovskému, který v roce 2008 záhadně zmizel a později byl prohlášen za mrtvého. Na počátku století tam také krátce fungovalo zpěvákovo muzeum nazvané Gottland.

Teď se dům objevil na stránkách prestižní realitní agentury a je k mání za 29 900 000 korun.

Související články

Další články