Podle japonské legendy bod „dlouhověkosti“ nebo jinak nazývaný bod „stovek chorob“ účinně prodlužuje život a zajišťuje mladistvý a svěží vzhled. Pokud budete provádět masáž tohoto reflexního bodu každý den, zvýšíte tím efektivitu a výsledky uvidíte téměř okamžitě!

Samotné lidské tělo je v čínské medicíně vnímáno jako energetický tok a správně provedená masáž nejrůznějších bodů ovlivňuje funkčnost orgánů a tím pádem naše zdraví a kondici. Pro ty, kdo si myslí, že máme pár bodů na těle, je potřeba tento omyl uvést na pravou míru.

Akupunkturních bodů máme 365, přesně jako dní v roce, a tak mám pro vás nápad na nové předsevzetí. V cestě za zdravím se můžete každý den jeden přiučit. Za rok tak budete znát perfektně své tělo. Zpět ovšem k našemu bodu dlouhověkosti, který se v čínské medicíně označuje jako Zu Su Li. Zajímá vás konečně, kde ho najdeme?

Existují dva různé způsoby, jak tento bod nahmatat a posléze provést omlazující a uzdravující masáž. Bod se nalézá pod koleny a zde jsou dva zaručené tipy na co nejrychlejší nahmatání. Prvním způsobem je, že si pravou dlaní zakryjete pravé koleno či opačně, levou dlaní levé. Bod leží mezi koncem malíčku a prsteníčku, tzn. v malé jamce mezi kostmi.

Druhou možností je si sednout na zem a natáhnout obě nohy před sebe v těsné blízkosti s podlahou, pak nadzvedněte paty. Přitáhněte nohy k sobě a pod kolenem najdete vyvýšené místo, tedy námi hledaný bod. Po nahmatání zaujměte předchozí polohu.

Po úspěšném nahmatání můžeme začít provádět uzdravující masáž, nejlépe v tichu a klidu. Masáž provádíme buď prsty, či s pomocí rýže nebo zrníček, vždy ovšem po směru hodinových ručiček. Délka masáže není nijak omezena. Mějte na paměti, že čím častěji bod stimulujete, tím je ozdravný proces účinnější, a proto se nebojte provádět masáž v jakýchkoli volných chvílích.

Správně provedenou masáží můžete zvýšit činnost potřebných orgánů, normalizovat krevní tlak a hladinu cukru v krvi, posílit imunitní systém, odstranit záněty, léčit problémy spojené s trávicím ústrojím, léčit inkontinenci, zácpu a mnoho dalších nepříjemností.

V neposlední řadě díky masáži mládnete, a tak poznáte pozitivní účinky i na svém zevnějšku. Po odhalení tohoto tajemství budete spokojenější, zdravější a krásnější.