Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

TAJEMSTVÍ VAŠEHO TĚLA! Existuje zázračnější místo, než je bod G. Víte to?

Co víte o lidském těle? A co netušíte?
Zdroj: profimedia.cz
Věděli jste, že každý máme na těle zázračný bod, kterým lze oklamat stárnutí a nemoci? Příznivci východní medicíny jistě nejsou překvapeni a všichni ostatní se nyní dozvědí zásadní převrat, jak být mladý a krásný.

Podle japonské legendy bod „dlouhověkosti“ nebo jinak nazývaný bod „stovek chorob“ účinně prodlužuje život a zajišťuje mladistvý a svěží vzhled. Pokud budete provádět masáž tohoto reflexního bodu každý den, zvýšíte tím efektivitu a výsledky uvidíte téměř okamžitě!

Samotné lidské tělo je v čínské medicíně vnímáno jako energetický tok a správně provedená masáž nejrůznějších bodů ovlivňuje funkčnost orgánů a tím pádem naše zdraví a kondici. Pro ty, kdo si myslí, že máme pár bodů na těle, je potřeba tento omyl uvést na pravou míru.

Akupunkturních bodů máme 365, přesně jako dní v roce, a tak mám pro vás nápad na nové předsevzetí. V cestě za zdravím se můžete každý den jeden přiučit. Za rok tak budete znát perfektně své tělo. Zpět ovšem k našemu bodu dlouhověkosti, který se v čínské medicíně označuje jako Zu Su Li. Zajímá vás konečně, kde ho najdeme?

Existují dva různé způsoby, jak tento bod nahmatat a posléze provést omlazující a uzdravující masáž. Bod se nalézá pod koleny a zde jsou dva zaručené tipy na co nejrychlejší nahmatání. Prvním způsobem je, že si pravou dlaní zakryjete pravé koleno či opačně, levou dlaní levé. Bod leží mezi koncem malíčku a prsteníčku, tzn. v malé jamce mezi kostmi.

Druhou možností je si sednout na zem a natáhnout obě nohy před sebe v těsné blízkosti s podlahou, pak nadzvedněte paty. Přitáhněte nohy k sobě a pod kolenem najdete vyvýšené místo, tedy námi hledaný bod. Po nahmatání zaujměte předchozí polohu.

Po úspěšném nahmatání můžeme začít provádět uzdravující masáž, nejlépe v tichu a klidu. Masáž provádíme buď prsty, či s pomocí rýže nebo zrníček, vždy ovšem po směru hodinových ručiček. Délka masáže není nijak omezena. Mějte na paměti, že čím častěji bod stimulujete, tím je ozdravný proces účinnější, a proto se nebojte provádět masáž v jakýchkoli volných chvílích.

Správně provedenou masáží můžete zvýšit činnost potřebných orgánů, normalizovat krevní tlak a hladinu cukru v krvi, posílit imunitní systém, odstranit záněty, léčit problémy spojené s trávicím ústrojím, léčit inkontinenci, zácpu a mnoho dalších nepříjemností.

V neposlední řadě díky masáži mládnete, a tak poznáte pozitivní účinky i na svém zevnějšku. Po odhalení tohoto tajemství budete spokojenější, zdravější a krásnější.

Související články

Další články