Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Tajemství rozestavěné vily Tomia Okamury: 20 milionů nešlo z poslancovy kapsy

Tajemství rozestavěné vily Tomia Okamury: 20 milionů nešlo z poslancovy kapsy
Zdroj: Profimedia.cz, eXtra.cz
+ Dalších 19 fotografií
Odhaleno
Už dávno se měl stěhovat do nového, stavba válcovitého domu na pražském Břevnově ale postupuje pomalu. Že bude mít unikátní vilu, jakou svět neviděl, přitom Tomio Okamura (47) s velkou pompou oznamoval už v roce 2014. Mezitím se lidé začali ptát, kde přišel k 20 milionům, jež měl na haciendu vynaložit.

4 podlaží, terasa s výhledem na Prahu, garáž až pro pět aut a to všechno v poměrně úzkých rourách. Tomio Okamura (47) staví netradiční vilu na Břevnově už pět let, pokrok na stavbě je však nepatrný.

Dům zatím sahá do výšky pouhých tří pater, nedosahují jí však zdaleka všechny tubusy. Budoucí garáž je zabarikádovaná harampádím a o fasádě nebo střeše si šéf SPD může zatím nechat zdát.

Vedle netradiční architektury, za kterou stojí švýcarský fenomén Christian Kerez (57), budí kontroverzi i financování stavby. "Je mi úplně jedno, jak to vypadá, jen marně přemýšlím, kde těch nejméně 20 milionů na stavbu vydělal," podivovala se Jana a nebyla jediná.

Kde vzal peníze?

Podle webu blesk.cz vyřešil Okamura peníze na rourovitou vilu už v roce 2014 především hypotékou. „Teď je mimořádně výhodná," pochvaloval si tehdy poslanec. Z vlastní kapsy tak šla jen část z celkové sumy, zbytek musí splatit.

Dlouhou dobu měl Okamura potíže i se stavebním povolením, které mu úřady nechtěly vydat. Nakonec je obměkčil a stavba mohla začít. Kdy ale skončí, je podle tempa dělníků ani ne ve hvězdách, jako spíš až za nimi.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy