Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Tajemství Řezníkovy masky: Víme, na co odkazuje

Jeho projev si budou pamatovat všichni.
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
hudebník

Raper Řezník se opět dostal do hledáčku médií díky svému vítězství v Českém slavíkovi v kategorii hip hop a rap. Méně se už ví, že se věnuje též režii nebo kresleným vtipům Martyho frky. Mnoho lidí také zajímá pozadí jeho umělecké masky. Zdroj redakce eXtra.cz vysvětlil, co maska symbolizuje.

O raperovi Řezníkovi je nyní hodně slyšet. V pátek se mu dostalo zadostiučinění na Českém slavíkovi, když vyhrál kategorii hip hop a rap. V roce 2013 byl totiž vyškrtnut z kategorie Hvězda internetu, přestože díky masivní podpoře své fanouškovské základny získal suverénní vítězství. Pořadatelé soutěže tehdy kontroverzní krok odůvodnili tím, že Řezníkova tvorba byla údajně v rozporu s právním řádem ČR.

Tentokrát ho o cennou sošku nikdo nepřipravil. Zároveň ale soutěž těžce zkritizoval a zaskočil tím i moderátory, kteří se zapotili. "Upřímně jsem měl radost, když tahle anketa skončila, a doufal jsem, že už se nikdy neobnoví. Česká hudební scéna je podle mě dno a tuhle muziku poslouchají dámy v letech padesát a víc. Příště už mi hlasy neposílejte," řekl raper v ostrém proslovu.

Řezníkova maska a domácí sbírka porna

Řezník, občanským jménem Martin Pohl, je nejen hudebník, ale rovněž režisér. V roce 2019 natočil svůj první film Párty Hárd, na nějž získal peníze přes crowd foundig. Brutální černá teenage komedie, která nemá v Česku obdoby, byla natolik úspěšná, že následoval druhý díl Párty Hárder - ten by měl vyjít ještě letos. Kromě hudby a režie je Pohl známý také svými kresbami Martyho frky v duchu černého humoru. Lidé to však často ani netuší, a tak na jedné straně obdivují jeho kreslenou tvorbu, a zároveň odsuzují Řezníka jako umělce.

K Řezníkovi a jeho umělecké image neodmyslitelně patří jeho obličejová maska. Ta má podle exkluzivního zdroje eXtra.cz svůj vlastní význam a odkazuje na kultovní komiksový časopis pro děti Kačer Donald, ve kterém se objevila. Řezník má těchto masek dostatečnou zásobu, přesto však jednu nosí i na několik koncertů po sobě. "Masku nosím, protože jsem hnusnej," uvedl důvod jejího nošení Řezník už před lety pro deník Blesk s tím, že použitou masku nepere a její pořizovací cena byla 30 korun.

Kromě toho je Řezník i milovníkem pornografie. Na její bohatou sbírku kdysi sbalil svou exmanželku.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy