Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Tajemství pohřebního náhrdelníku vévodkyně Kate: Patřil královně, nosila ho i Diana

Vévodkyně Kate na sobě měla perlový náhrdelník po Alžbětě II. jak na pohřbu prince Philipa, tak na pohřbu královny Alžběty II.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Luxusní šperk

Celý svět se v pondělí 19. září loučí s britskou královnou Alžbětou II. (†96), která byla na trůnu dlouhých sedmdesát let. Na pohřeb se sjeli členové královské rodiny a nechyběli ani princové Harry (38) a William (40) s manželkami, kteří neušli pozornosti módních redaktorů. Kate, princezna z Walesu (40), na sobě například měla čtyřřadý perlový náhrdelník, který nejenže původně patřil královně Alžbětě II., ale Kate ho vynesla i na pohřeb prince Philipa (†99), který proběhl minulý rok, jak píše web Today.

Princezna z Walesu Kate je známá svým perfektním a vždy elegantním módním vkusem. A jinak tomu nebylo ani na smuteční události, kdy celý svět pohřbil královnu Alžbětu II., která zemřela v úctyhodných šestadevadesáti letech dne 8. září 2022. Velkolepý obřad se uskutečnil v pondělí 19. září ve Westminsterském opatství a nechyběli na něm všichni členové královské rodiny.

Kate, princezna z Walesu a manželka prince Williama, na pohřbu samozřejmě také nemohla chybět. Poctu královně vzdala i pečlivým výběrem šperků. Kromě klasicky černých sakových šatů a černého klobouku si na sebe totiž vzala čtyřřadý perlový náhrdelník, který na sobě měla i minulý rok během pohřbu prince Philipa, manžela královny Alžběty II.

Šperk darovaný japonskou vládou

Jak napsal web Today, náhrdelník původně patřil královně. Předpokládá se, že jí ho darovala japonská vláda, přičemž první návštěvu do Japonska uskutečnila královna v roce 1975 a náhrdelník byl k vidění nejméně od roku 1982. Perly drží pohromadě přívěsek zdobený diamantem.

V roce 1982 ho zapůjčila své nové snaše princezně Dianě z Walesu. Ta si ho na sebe vzala v listopadu téhož roku během návštěvy nizozemské královny Beatrix. Poprvé byl princezně Kate tento choker zapůjčen v roce 2017, jak napsal web Metro. Tehdy se s Williamem zúčastnili 70. výročí svatby královny Alžběty II. a prince Philipa.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy