Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tajemství pohádky Třetí princ: Libuše Šafránková namluvila roli Lucie Zedníčkové

Tajemství pohádky Třetí princ: Libuše Šafránková namluvila roli Lucie Zedníčkové
Zdroj: Bonton Home Video / koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
zajímavost

Zesnulá herečka Libuše Šafránková (†68) byla pro svůj ojedinělý půvab často v pohádkách princeznou. V té, která nese název Třetí princ, ztvárnila dokonce po boku Pavla Trávníčka (70) dvojroli. Co jste ale možná netušili, je, že ve stejnojmenné pohádce namluvila roli tehdy čtrnáctileté Lucie Zedníčkové (52), která si zahrála malou kejklířku a provazochodkyni.

Herečka Libuše Šafránková se zapsala do povědomí diváků jako herečka všech rolí, zejména pak těch princeznovských. Kromě legendární Popelky ztvárnila v pohádce Třetí princ rovnou dvojroli, a to princeznu Milenu a princeznu ze Země Démantových skal. Prince, který se vydal do světa hledat ztraceného bratra, hrál Pavel Trávníček.

Lucie Zedníčková jako malá kejklířka

Zajímavost, o které málokdo ví, je fakt, že Libuše navíc namlouvala dialogy malé provazochodkyně, která na začátku pohádky královně poradila, co by měla učinit, aby se jí narodili dva synové. Malou provazochodkyni ztvárnila herečka Lucie Zedníčková, která se v té době jmenovala Bártová a bylo jí pouhých čtrnáct let. Byla to jedna z jejích prvních výraznějších rolí.

Dále se Lucie později objevila v seriálech O zvířatech a lidech, Dobrodružství kriminalistiky nebo Ordinace v růžové zahradě. Zahrála si také ve filmech Jen si tak trochu písknout a Škodná.

V galerii si připomeňte Lucii Zedníčkovou nejen jako provazochodkyni v pohádce Třetí princ. Takhle šel s herečkou čas.
Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Další články

Nejnovější kauzy