Pokud si myslíte, že orální sex nemá žádný hluboký smysl a jde jen o vyvolání orgasmu, tak jste vedle. Vědci totiž přišli na to, že olizování klitorisu a další pohyby jazykem jsou velmi důležité. A dokonce nám orální sex pomáhá v boji proti civilizačním chorobám.

První krok při výzkumu významu orálního sexu pro moderního člověka udělali vědci v americkém San Diegu. Ti zjistili, že poševní sekret má podobné složení jako ten nejkvalitnější med. Jenže tenhle vaginální medík je nejen chutný, ale také velmi zdravý.

„Rozdíl mezi včelím a poševním medem je jen v chuti,“ tvrdí profesor Silvio Dualibi. A nejlepší na tom je, že vědci tvrdí, že čím více má žena orgasmů, tím je její poševní sekret chutnější a zdravější.

Na výzkum profesora Dualibiho navázali jeho kolegové v New Yorku a studii ještě rozšířili. Každý správný chlap by to měl své partnerce hned po ránu udělat pusou. Ženské tělo totiž při lízání produkuje speciální hormony, které snižují rizika onemocnění srdce a chrání nás před rakovinou.

A jelikož při orálním sexu jsou partnerovy rty a ženská vagina spojeny opravdu natěsno, dochází k výměně a sdílení mnoha chemických procesů. Díky této interakci je pak ochráněn před civilizačními chorobami i partner. A pak se řekne blbé lízání, že?