Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Tajemství ochranného štítu: Lucie Borhyová a Rey Koranteng chrání celý štáb

Zdroj: reprofoto TV Nova
+ Další 4 fotografie
Proč nosí štíty?
Podle některých expertů se můžete nakazit, i když nosíte na obličeji ochranný štít. Řada televizních diváků se tedy ptá, proč je moderátoři televize Nova nosí místo roušek. Lucie Borhyová (42) a Rey Koranteng (45) k tomu mají ale jasné a logické důvody. Co nám na Nově k ochranným štítům řekli?

Moderátoři televize Nova před nedávnem vyměnili roušky za ochranné štíty. Podle některých odborníků však štíty nejsou dostatečnou ochranou před novým typem koronaviru Proto velkou část diváků zajímá, proč je moderátoři při vysílaní nosí. Zavolali jsme na Novu a zjistili, jak se věci mají.

Moderátoři chrání ostatní

"Ochranné štíty jsme zavedli kvůli některým starším divákům, kteří nám psali, že hůře slyší a přes roušky nemohou odezírat, co přesně moderátoři říkají," vysvětlili lidé, kteří připravují zpravodajské realce.

Zaměstnanci televize Nova dodržují přísná hygienická opatření. "Všichni pracovníci televize Nova chodí do práce v rouškách. Veškerá technika i stoly se několikrát denně dezinfikují. Moderátoři si roušky sundavají až ve studiu, kde si kvůli divákům u obrazovek berou ochranné štíty. Kameramani a technici, kteří jsou při natáčení, jsou od moderátorů v bezpečné vzdálenosti," uvedl člověk, který na vysílání dohlíží.

Moderátoři zpravodajské relace televize Nova Lucie Borhyová a Rey Koranteng odvádějí svoji práci opravdu skvěle. Roušky nosí v budově, aby byli všichni v bezpečí. A těsně před vysíláním je na pár minut mění za štíty, aby vyhověli hůře slyšícím divákům.

Související články

Další články