Josef Rychtář (56) bez velkého ohlašování nechal v kamenictví vytesat náhrobek na hrob své manželky Ivety Bartošové (48) a zpěvačka má tak po téměř dvou měsících od své smrti konečně kde v klidu spočinout.

Na náhrobku je kromě jména zpěvačky, data narození a úmrtí i pár not a nápis „Děkuji vám Andělé“, který velmi připomíná název skladby Děkuji vám Andělové, kterou pro Ivetu kdysi napsal Jarek Šimek.

Nápis oblíbené Ivetiny skladby je ale záměrně lehce pozměněn. „Josef Rychtář nechtěl, aby ho někdo nařkl z porušování zákona o autorských právech a on tak mohl náhrobek umístit na hřbitov v Říčanech co nejdříve. Stejně tak i noty jsou vybrané náhodně a nejsou součástí žádné Ivetiny skladby,“ řekl nám Alois Jordán, kameník ze Svojetic, který náhrobek připravoval.

Rychtář i v těžkých chvílích po smrti své ženy dokázal předvídat, že potom, co je na jeho osobu zaměřena extrémní pozornost, nepotřebuje další problémy s popotahováním po soudech, kdyby ho třeba chtěl někdo žalovat, že použil něco, na co má právo někdo jiný.