Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Tajemství náhrobku Libuše Šafránkové (†68): Co na něj vysekal kameník?

Tajemství náhrobku Libuše Šafránkové (†68): Co na něj vysekal kameník?
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Tajemství náhrobku

Herečka Libuše Šafránková (68) se proslavila svým dívčím jménem, ale na náhrobku bude mít něco jiného. Od svatby s hercem Josefem Abrhámem (81) v roce 1976 používá jeho příjmení. Toto jméno měla napsané nejen v občanském průkazu, ale bude ho mít také na hrobě.

Ostatky herečky Libušky Šafránkové, která zemřela dne 9. června, budou uloženy do rodinné hrobky v rodných Šlapanicích u Brna. Na začátku týdne byl ještě náhrobek nevýrazný, ve středu dostal nový kabát. Na páteční zádušní mši tak bude už vše připravené.

Byly nejdříve odstraněny částečně kryté betonové desky. „Její urna bude pod nimi. Betonové desky ji budou chránit před případnými nenechavci,” uvedl pro deníky Aha! a Blesk hrobník z Brna. Na obnově pracoval pečlivě hrobník ve středu. „Na renovaci nápisů se nejdříve použije bílá barva a na ni se nanese stříbro. O zlatou barvu neměla rodina zájem,” uvedl hrobník.

Na pomníčku přibylo jméno i nápis

Včera na náhrobek doplnil Libuščino celé jméno, které zní Libuše Abrhámová, rozená Šafránková. Také nápis na pomníku prošel renovací a nyní na něm stojí: „V náručí Boží, odkud jsme vyšli, všichni se navečer sejdeme zas...”

U domu ve Šlapanicích, kde Libuška vyrůstala, byly ve středu svíčky i její fotografie. Jediný syn herecké dvojice Josef Abrhám ml. (44) se tu ještě neukázal. Uložení ostatků do hrobky i zádušní mše proběhnou v pátek od 18:00 hodin.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy