Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tajemství květované sponky: Proč si je lidé v Česku připínají na roušky

Tajemství květované sponky: Proč si je lidé v Česku připínají na roušky
Zdroj: pixabay.com
Záhada odhalena
V celé republice mají lidé povinnost nosit ochranu dýchacích cest. Protože může koronavirus přivodit smrt, je jisté, že většina lidí má z nákazy ohromný strach. Jenže kvůli obavám z nákazy jsou nyní alergici vystaveni velmi nepříjemným situacím. Jak se můžou bránit?

Koronavirová pandemie se bohužel nevyhnula ani České republice V zemi proto platí povinnost nošení ochrany dýchacích cest. Nadešlo však období jara, tudíž všechno rozkvétá a ve vzduchu je pyl, což u mnohých lidí vyvolává alergie.

Alergici se kvůli obavám z nákazy dostávají do velmi nepříjemných situací. Když si například kýchnou či se vysmrkají v hromadné dopravě, ihned je všichni spolucestující začnou probodávat pohledem, ačkoli ani jedno nepatří mezi příznaky nemoci Covid-19. Na sociálních sítích lidé líčí nejrůznější příhody, kterým byly kvůli kýchání a smrkání vystaveni.

Aby se vyhnuli nepříjemným situacím s okolím, ze zoufalství si na roušku píší "jsem alergik". Nyní se na sociálních sítích objevila výzva, která by mohla alergikům pomoci. Jestliže kýcháte kvůli jarním pylům, připněte se na roušku sponku s květinkou. To by mělo dát ostatním na vědomí, že jste alergik, a proto kýcháte.

Jak zní specifická pravidla pro nošení sponek, se podívejte do fotogalerie.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy