Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Tajemství Josefa Abrháma (†82): S Libuškou žili poslední půlrok odděleně!

Libuše Šafránková měla s Josefem Abrhámem syna Josefa Abrháma mladšího.
Zdroj: Showpix, Profimedia, kolas eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Tajemství

Během pondělního pohřbu legendárního herce Josefa Abrháma (†82) vyšla najevo překvapivá věc. Poslední půlrok, když ještě žila Libuška Šafránková (†68), totiž bydleli odděleně! Zdravotní stav Abrháma byl již v tu dobu vážný a staral se o něj jeho syn Josef Abrhám mladší. Během proslovu na pohřbu prozradil tuto informaci římskokatolický kněz Jakub Sadílek. 

Pondělní den byl v okolí kostela sv. Anežky České na pražském Spořilově zahalen smutkem. Kolegové, blízcí přátelé a rodina se mohli naposledy rozloučit s legendárním a oblíbeným hercem Josefem Abrhámem (82), který zemřel 16. května.

Poslední sbohem přišly herecké legendě dát takové osobnosti jako Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Zdeněk Svěrák, Jiří Krampol, Jan Kačer nebo Iva Janžurová. Nechyběla však ani Dáda Patrasová, která se objevila ve společnosti poprvé od své nehody, nebo Daniela Šinkorová, která si s Josefem zahrála v pokračování seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.

Záhada termínu

Během smuteční řeči prozradil římskokatolický kněz Jakub Sadílek nečekanou informaci. Ještě během života Libušky Šafránkové, milované ženy Abrháma, která zemřela 9. června 2021, měl herec vážné zdravotní problémy. Posledních půl roku před smrtí Libušky tak žil tento vždy nerozlučný pár odděleně! Abrhám pobýval u svého syna, který se o něj staral, zatímco Libuška byla stále v jejich pražské vile.

Také datum pohřbu, které bylo stanoveno na 6. června, nebylo vybráno náhodou. Právě v tento den, jen o rok dříve, se Abrhám naposledy viděl se svou životní láskou Šafránkovou. Další den, 7. června 2021, kdy oslavila 68. narozeniny, odjela do nemocnice na plánovaný zákrok a krátce nato zemřela.

„Tento termín nebyl vybrán náhodou. Přesně před rokem, 6. června, jste byli ještě s Libuškou. A nyní jste opět spolu,“ prozradila ve smuteční řeči herečka Eliška Balzerová, která se vedle Abrháma objevila třeba v seriálu Nemocnice na kraji města nebo filmu Vrchní, prchni!

O Abrháma se vzorně staral syn

O Abrháma se celou dobu na sklonku jeho života vzorně staral syn Josef Abrhám mladší. Podobně se o svého tatínka, který zemřel v osmdesáti letech, staral i sám herec Abrhám. Podle informací webu CNN Prima NEWS dokonce přerušil svou kariéru, aby se o něj mohl starat, a odmítl roli ve snímku Konec starých časů (1989), ovšem režisér Jiří Menzel na Abrháma počkal a ten nakonec ve filmu zářil.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy