Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Tajemství jména malého Forejta: Přemek s Evou se inspirovali u legend

Přemek Forejt a Eva Burešová: Syn Tristan William dostal jméno po legendách
Zdroj: Se souhlasem Přemka Forejta
+ Dalších 7 fotografií
Jméno

Eva Burešová a Přemek Forejt dnes přivítali do rodiny malého chlapečka. Jak pár prozradil na Instagramu, svého potomka pojmenovali Tristan William Forejt. Je patrné, že se inspirovali u legend. První jméno totiž pochází z keltských bájí, druhé pak zase nosily největší středověké osobnosti.

"Tak drobná, přitom tak silná a statečná. Jsem na tebe tak pyšný, jak jsi to celé zvládla. Jsem šťastný za to, co společně máme. Trojka už je na světě a už se nemůžeme dočkat, až budeme všichni spolu. Miluji vás, rodinko moje," napsal Přemek Forejt na Instagramu k fotografii, na které ho miminko drží za prst. Slavný šéfkuchař zároveň prozradil jméno dítěte, které v sobotu přišlo na svět - Tristan William Forejt.
Pro Českou republiku hodně netradiční jméno, ve světě má ale zvuk a nelze ho nazvat jinak než honosným. První část jména, tedy Tristan, vychází z keltské legendy o Tristanovi a Isoldě, která byla mnohokrát umělecky zpracována. Nejznámější je pravděpodobně francouzský epos Tristan a Isolda, jenž pojednává o nenaplněné lásce mezi rytířem a krásnou princeznou.

William... Shakespeare?

Kde se Forejt s Burešovou inspirovali u druhé části jména, tedy William, to už budou muset prozradit oni sami. Osobností, podle kterých by svého synka mohli pojmenovat, je totiž celá řada. Například by to mohl být skotský bojovník za nezávislost William Wallace nebo třeba pro změnu anglický básník a slavný dramatik William Shakespeare. A dost možná inspirace pramení i od prince Williama, vévody z Cambridge.
Pár spolu před porodem vychovával už dvě děti, které měl každý z předchozího vztahu. Forejt má dceru Stellu, o které mimochodem hudebník Petr Harazin podle portálu iDnes.cz složil písničku, Burešová má zase syna Nathaniela. Ačkoli obě jsou pro Čechy také netradiční jména, Tristan William je zcela jistě převyšuje.


Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy