Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Tajemství jména Charlotte Elly Gottové: Mistr do něj vložil sebe i svůj idol

Charlotte Ella Gottová: Tajemství jména dcery Karla Gotta prozrazeno
Zdroj: profimedia, herminapress, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
jméno

Charlotte Ella Gottová letos v dubnu oslavila sladkých šestnáct. Na posledních fotkách je jasné, že se každým dnem čím dál víc podobá svému slavnému otci Karlu Gottovi (†80) - na rozdíl od její mladší sestry Nelly Sofie, která  je spíše po mamince Ivaně Gottové (46). Víte však, proč Mistr zvolil pro Charlottu Ellu právě toto jméno? Sám zpěvák to prozradil v knížce Má cesta za štěstím.

Podobu se svým slavným otcem zpěvákem Karlem Gottem dcera Charlotte Ella rozhodně nezapře. S každým přibývajícím rokem je mu podobnější víc a víc. Přestože se na veřejnosti ani na sociálních sítích moc neobjevuje, sleduje ji na Instagramu více než sto třicet tisíc lidí. A to má na profilu jen čtyři příspěvky.

Tajemství Charlottina jména

Karel Gott, od jehož smrti uplynuly letos tři roky, ve své autobiografické knize Má cesta za štěstím věnoval dvě kapitoly svým dcerám. Právě v části o Charlottě zpěvák prozradil, proč se pro toto jméno s manželkou rozhodli.

"Shodli jsme se s Ivankou na tom, že pohlaví miminka si necháme jako překvapení. Během těhotenství si ale přece jen budoucí maminka přála vědět, jak má miminko v bříšku oslovovat. Tak jsme si to jednou na ultrazvuku nechali od pana docenta Krofty říct," popisuje v knize Gott. A jak víme, Ivana čekala holčičku.

Po večerech prý spolu budoucí rodiče sedávali a zkoušeli si psát nejrůznější jména, aby dobře zněla a ladila zároveň s příjmením. Navíc chtěli, aby bylo jméno srozumitelné i v zahraničí, kdyby se rozhodla pobývat mimo Česko. "Charlotte Ella, líbila se nám zdvojená "tt" a "ll". Charlotte jako Karla po mně a Ella po mé jazzové bohyni Elle Fitzgerald."

Talent po otci

Charlotta však po svém otci nezdědila jen vzhled a jméno, ale i klenot v podobě krásného hlasu, čehož už stihla využít. Odmalička se věnovala zpěvu na profesionální úrovni a vystoupila v představeních jako Mata Hari nebo Antoinetta - královna Francie. Svým dojemným vystoupením rozplakala dokonce téměř celou O2 arenu, když spolu s Darou Rolins zazpívala písničku Zvonky štěstí během velkolepého koncertu Pocta Karlu Gottovi.

"Bylo to super, protože ten Karel jako by tam byl někde ve vzduchu s námi, a myslím, že Charlottka se zhostila této úlohy na jedničku," pochválila Dara Rolins starší z dcer Ivany a Karla Gottových. "Přestože měla velkou trému, zvládly jsme to se ctí," prozradila slavná zpěvačka v rozhovoru pro eXtra.cz.

Kromě dcery Charlotte Elly má Karel Gott s Ivanou Gottovou ještě mladší dceru Nelly Sofii, která se narodila v roce 2008.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy