Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Tajemství jmen miminek Pártlové a Štíbrové: Holky z 3v1 mají doma hvězdy

Tajemství jmen miminek Martiny Pártlové a Nikol Štíbrové
Zdroj: Se souhlasem Martiny Pártlové a Nikol Štíbrové
+ Další 4 fotografie
zajímavosti

Dvě velké kamarádky a kolegyně, zpěvačka Martina Pártlová a herečka Nikol Štíbrová včera, v téměř totožném čase, přivedly na svět dva nové životy. Štíbrové se narodil druhý syn jménem Tobias a Pártlové prvorozená dcera Stella. Kamarádky a kolegyně z rádia, kdy společně s Veronikou Arichtevou moderují pořad 3v1, se jakoby domluvily, kdy své děti porodí. Jak dámy přišly na jména svých dětí a kde se inspirovaly?

Stella

Křestní jméno Stella má v sobě kousek tajemna, je tajuplné jako noční obloha a zářivé jako hvězdy na ní. Jméno Stela se vyskytuje také ve variantách Stella či Estela. Toto jméno je významem příbuzné se jmény Dagmar, Ester, Aurora, Zora či Jitřenka. Jak bude novopečená maminka Martina Pártlová své dceři říkat? Možností je několik, jméno se užívá jako Stelka, Stelča, Steli, Stelina, Stelinka, Stelička, Steluška. Ženské jméno Stela či Stella samozřejmě pochází z latiny a původně znamená v překladu „hvězda”. Jméno souvisí také s řeckým „aster” („hvězda”).

Tobias

Nikol Štíbrová by mohla svému synáčkovi říkat Tobi, Tobíku, Tobiášku, Tobíšku atd. Význam tohoto krásného jména je „bůh je dobrý, bůh je dobrotivý, bůh je mé dobro“. Před třemi lety bylo dle statistik v ČR 6618 Tobiasů, Thobiasů či Tobiášů, což připadá 198. místu v žebříčku oblíbenosti tohoto jména. Nikol Štíbrová si jistě v horoskopu našla, že muž jménem Tobias by měl být přátelský, okouzlující a mimořádně vtipný. Dle horoskopu by tento chlapec měl mít sklony k umění, především v oblasti hudby a tance. Nebezpečí dle horoskopu by mohlo spočívat údajně ve sklonu k prosazování svých zájmů za každou cenu.

Jméno Tobias je hebrejského původu. Údajně vzniklo pořečtěním hebrejského jména Tovijahu či Tovija nebo Tuvja.

Stelle a Tobiasovi přejeme to nejlepší!


Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy