Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Tajemství jmen dcer Karla Gotta: Proč právě Charlotte Ella a Nelly Sofie

Tajemství jmen dcer Karla Gotta: Proč právě Charlotte Ella a Nelly Sofie
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
tajemství

U příležitosti 82. nedožitých narozenin legendárního zpěváka Karla Gotta (†80) vyšla dlouho očekáváná kniha Má cesta za štěstím, která obsahuje více než tisíc fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Mimo jiné je v ní vysvětleno tajemství jmen dcer zpěváka Charlotte Elly Gottové (15) a Nelly Sofie Gottové (13). 
Jedna z největších legend české populární hudby Karel Gott odešla na věčnost v roce 2019 po prohraném boji s rakovinou.

Je to pár týdnů, kdy vyšla kniha Má cesta za štěstím u příležitosti nedožitých 82. narozenin Mistra, a ohlasy lidí jsou zatím víc než kladné.

Na Gottově (auto)biografii si dala vdova Ivana Gottová a její tým extrémně záležet. Kniha obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny.

Mezi takové patří i tajemství jeho dvou milovaných dcer Charlotte Elly Gottové a Nelly Sofie Gottové, které má se svou životní láskou Ivanou.

Jazzová bohyně nebo legenda Sophia Loren

Charlotte Ella Gottová se narodila v roce 2006 a po tatínkovi zdědila ohromný pěvecký talent. Zatím to vypadá, že by mohla jít v jeho šlépějích.

Když byla Ivana Gottová těhotná se Charlotte, věděla, že to bude holčička, ale celé její okolí a široká veřejnost do ní neustále "šily", že musí Karlovi porodit syna.

"Všichni to jistě mysleli dobře, já si ale v té době uvědomil, jak i to nejvřelejší přání může být vlastně pro budoucí maminku necitlivé," popisuje v knize Gott.
Když si společně Karel s Ivanou sedli a vybírali jméno pro první dceru, zkoušeli si na papír psát nejrůznější jména, aby dobře zněla a pěkně ladila se zpěvákovým příjmením.

"Hlavně aby naše dcera měla v budoucnu na vybranou ze dvou jmen, která by byla srozumitelná i v zahraničí. Charlotte Ella Gottová. Líbila se nám zdvojená tt a ll. Charlotte jako Karla po mně a Ella po mé jazzové bohyni Elle Fitzgerald," vysvětluje Gott v knize.

O dva roky později v roce 2008 přišla na svět další dcera Nelly Sofie Gottová. "S vybíráním jména pro druhé děvčátko to bylo trochu složitější, protože teď muselo být znělé nejen k příjmení Gottová, ale mělo pěkně ladit i se jménem Charlotte Elly. Nakonec jsme se shodli na Nelly, zvojené ll a Sofie podle úchvatné Sophie Loren, náš společný herecký idol s Ivanou."Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy