Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Tajemství Ivany Trumpové: Před smrtí ji po 50 letech znovu obletoval její první kluk

2017
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
první láska

O vztazích nedávno tragicky zesnulé podnikatelky českého původu Ivany Trumpové (†73) se toho ví hodně, jen málokdo ale tuší, že jejím prvním partnerem byl muž, který stejně jako ona lyžovala, a právě kvůli němu se rozhodla zmizet do světa. Po padesáti letech se potkali znovu. Pro eXtra.cz na to zavzpomínala někdejší kamarádka zesnulé podnikatelky Áňa Štaidlová.

Ivana Trump: Její první kluk

„Ještě před Jirkou Štaidlem a Jirkou Lahodou, kteří nakonec zemřeli ve stejný rok, chodila Ivana Trump s Jiřím Syrovátkou (79). Štaidla milovala, u Syrovátky si myslím, že to mohlo být částečně i pro peníze. Obchodoval se sportovním zbožím a pokud vím, také mu ho i prezentovala,“ vzpomíná pro eXtra.cz na sedmdesátá léta někdejší kamarádka zesnulé podnikatelky Áňa Štaidlová. Jiří Syrovátka byl ovšem zpočátku především také lyžař, obchodovat začal až v zahraničí.

Syrovátka nakonec utekl na Západ a Ivana chtěla za ním, mezitím ale bydlela v jeho bytě na Letné. Pak měla krátkodobou známost s Jirkou Lahodou. A moje švagrová se s Ivanou znala, byly spolu v kině, Jirka Štaidl z něj právě taky vycházel, tak je seznámila. Hned spolu začali chodit, hodně si padli do oka. A Syrovátka byl tedy pasé. Když se ale Jirka zabil, Ivana za ním odjela a pomáhala mu v obchodě se sportovním zbožím,“ doplňuje Štaidlová. Dodnes se traduje, že pohřeb Jiřího Štaidla byl v pondělí a ve středu už prý Ivana mířila do Montrealu.

Ještě předtím (i před smrtí Štaidla) si vzala rakouského lyžaře Alfreda Winklemayra, byl to ale sňatek z rozumu. „To první manželství bylo účelové, vzala si kamaráda z rakouského dorosteneckého mužstva, aby získala rakouský pas a mohla svobodně cestovat. Řekla mu to, věděl to, nebyla to na něj bouda,“ dušuje se kamarádka. Právě Syrovátka se na této domluvě měl údajně podílet. Díky tomu nemusela emigrovat a do Československa se mohla svobodně vracet.

Opět rozchod

S Georgem Syrovátkou (stihl se přejmenovat) nějakou dobu udržovala opět vztah, nakonec jim to ale v zámoří (utekl do Kanady) nedopadlo a v roce 1976 se rozešli.

„Když se dostala do světa, předváděla jako manekýna pro obchodní domy. Nebo prezentovala sportovní zboží. Jednou si v obecenstvu všimla, že tam sedí Trump. Vůbec nevěděla, kdo to je. Ale zaujal ji tím, že byl skoro celý Jirka Štaidl. Měl podobně vystouplé lícní kosti. A už tehdy mi povídala, že si ho prostě vezme. A co si umanula, to získala. Byla cílevědomá a uměla si jít za svým,“ dodala přítelkyně Ivany Trump.

Vraťme se ale ještě k Syrovátkovi. Když se Ivany po letech novináři na muže zeptali, nechybělo moc, aby ho skoro až zapřela. „To už je let, co jsem on něm naposledy slyšela. Byl jen kapkou v moři mého života,“ tvrdila tehdy.

V polovině roku 2017 ale byla v Praze a na každém kroku ji doprovázela právě její první láska.

Blesk dokonce tvrdil, že Syrovátka měl exmanželku Donalda Trumpa držet i za ruku. Kdo ví, jestli šlo jen o závan dávno zašlých citů, nebo zda spolu stihli prožít něco bouřlivějšího…

Ivana Trump zemřela 14. 7. 2022, příčinou byl tragický pád ze schodů. Ve středu se konal smuteční obřad, na němž nechyběl ani exmanžel Donald Trump, s nímž se přitom v 90. letech rozváděla za velmi dramatických okolností.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy